Konkurs Koło - Projekt nowej toalety publicznej dla mieszkańców Płocka

10 marca 2016 r. rozpoczyna się konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Płocku. Jest to 18-ta edycja konkursu organizowanego przez markę KOŁO, w którym uczestnicy będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Płock. Miasto wyraziło chęć budowy toalety wg. projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna!

Konkurs Koło - Projekt nowej toalety publicznej dla mieszkańców Płocka
Koło Wyposażenie łazienek
Dane kontaktowe:
22 376 10 00
Postępu 1 02-676 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Płock, podobnie jak Warszawa i Kazimierz Dolny położony nad rzeką Wisłą, jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, a w sezonie letnim dodatkowo przyciąga ich bogatą ofertą festiwalową. Jednym z problemów, z jakim borykają się nie tylko odwiedzający miasto, ale również jego mieszkańcy, jest deficyt publicznych toalet. W 2015 r. ratusz rozpoczął remont toalet przy pl. Narutowicza oraz przy ul. Królewieckiej. Jednak zdaniem mieszkańców, Płock ciągle potrzebuje nowych tego typu obiektów.

NOWA TOALETA DLA MIESZKAŃCÓW PŁOCKA

Na problem braku toalet miejskich od kilkunastu lat odpowiada Konkurs KOŁO. Jest to rozpoznawalna i ciesząca się dużym uznaniem społeczna inicjatywa firmy – co roku organizatorzy otrzymują ponad 300 prac konkursowych na projekt koncepcyjny toalety publicznej. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego. Na wybór lokalizacji wpływ mieli sami mieszkańcy – zgłaszając ją m.in. w ramach budżetu partycypacyjnego.

Aleja Antoniego Roguckiego to główny ciąg spacerowy, znajdujący się na największym osiedlu Płocka - Łukasiewicza. Osiedle powstało w latach 70-tych XX wieku i zdominowane jest przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną – wielkopłytową. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji toalety znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, szkoły (podstawowa i gimnazjum) oraz kościół. Aleja Antoniego Roguckiego stanowi miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla oraz wraz z al. Spacerową tworzy zielony ciąg pieszy, będący połączeniem ze Starym Miastem i nabrzeżem wiślanym.

Termin nadsyłania projektów upływa 09.05.2016 r., a wyniki zostaną ogłoszone 22.06.2016 r. Termin nadsyłania projektów upływa 09.05.2016 r., a wyniki zostaną ogłoszone 22.06.2016 r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. Dorota Chudowska-Rączka - Przewodnicząca Zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka, prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, Jerzy Jaworski – Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C., Janusz Łabuz – Płocka Pracownia Projektowa Arch, Janusz Łabuz, dr Bolesław Stelmach – Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o. o., Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Ponadto w dniach 08-15 czerwca 2015 r. na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

AKCJA SPOŁECZNA NIE OLEWAMY MIASTA

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której patronem jest marka KOŁO, organizatorzy zapytali mieszkańców 8 największych miast w Polsce, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. Wśród 5 głównych potrzeb, uczestnicy wskazali m.in. potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie Nieolewamymiasta.pl oraz na Facebook.com/nieolewamymiasta

źródło i zdjęcia: KOŁO