TopBuilder 2016 dla innowacyjnego systemu okiennego aluplast Ideal 7000 powerdur inside

Już po raz siódmy w doborowym gronie zdobywców TopBuildera znalazła się firma aluplast, która otrzymała nagrodę TopBuilder 2016 za innowacyjny system okienny Ideal 7000 "powerdur inside".

TopBuilder 2016 dla innowacyjnego systemu okiennego aluplast Ideal 7000 powerdur inside
aluplast Sp. z o.o. Systemy okienne z PVC
Dane kontaktowe:
61 654 34 00
Gołężycka 25 A 61-357 Poznań

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

10 grudnia 2015 roku w warszawskim multikinie Złote Tarasy odbyła się ósma edycja Gali wręczenia statuetek TopBuilder 2016. Statuetki przyznawane są najlepszym, innowacyjnym produktom budowlanym, produktom IT dla budownictwa oraz realizacjom, usługom i innym przedsięwzięciom dla budownictwa. Aby znaleźć się wśród laureatów konkursu należy spełnić szereg kryteriów. 10 grudnia 2015 roku w warszawskim multikinie Złote Tarasy odbyła się ósma edycja Gali wręczenia statuetek TopBuilder 2016 Oprócz jakości, innowacyjności, wysokich parametrów technicznych, zastosowania oraz wpływu na środowisko naturalne prezentowanych produktów, w tym roku Jury, szczególną uwagę zwracała na to, czy produkty są zgodne z polskimi i europejskimi normami. Kapituła, której pracami od lat kieruje prof. dr hab. Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej starała się wyłonić grupę produktów czy realizacji, które z pełną odpowiedzialnością można określić mianem wzorcowych.

-"Jestem przekonany, że wyróżnione statuetką TopBuilder 2016 produkty będą zdobywać rynek i wyznaczać trendy". - mówił, otwierając galę, Marek Zdziebłowski, wydawca "Buildera".

Istnieją ku temu co najmniej dwie przesłanki, można by dodać. Po pierwsze, nagrodzone produkty bronią się same - jakością i nowoczesnością. Po drugie, istnieje coraz lepszy klimat dla innowacyjnych rozwiązań w Polsce. One bowiem stanowią najcelniejszą, a niekiedy jedyną odpowiedź na wysokie wymagania stawiane budownictwu, choćby w zakresie energooszczędności.

Już po raz siódmy, co zostało również podkreślone przez organizatorów, w doborowym gronie zdobywców TopBuildera znalazła się firma aluplast, która otrzymała nagrodę TopBuilder 2016 za innowacyjny system okienny Ideal 7000 "powerdur inside" . Kapituła doceniła innowacyjność, funkcjonalność i kompleksowość rozwiązań oferowanych w ramach serii Ideal 7000 "powerdur inside"Znalezienie się wśród nagrodzonych pokazuje, że pozostajemy w czołówce firm oferujących najlepsze rozwiązania w stolarce budowlanej, dostosowane do zmieniających się oczekiwań rynku i odbiorców.

Już po raz siódmy, co zostało również podkreślone przez organizatorów, w doborowym gronie zdobywców TopBuildera znalazła się firma aluplast, która otrzymała nagrodę TopBuilder 2016 Nagrodzone profile Ideal 7000 "powerdur inside" są kolejnym wariantem systemowym w ramach wprowadzonej serii ideal 7000, który stanowi odpowiedź na wzrastające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej stolarki okiennej. "Powerdur inside" to innowacyjna technologia koekstruzji profili PVC z zastosowaniem specjalnych termoplastycznych wkładek wzmocnionych włóknem szklanym Ultradur® High Speed, opracowanych przy współpracy z firmą BASF. Wkładki te z powodzeniem zastępują stal stosowaną w konwencjonalnych ramach okiennych z PVC, zapewniając zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna.

Dzięki eliminowaniu wzmocnień stalowych w ramach profili serii Ideal 7000 "powerdur inside" mostki termiczne zostają ograniczone, a współczynnik przenikania ciepła ram dla tej serii wynosi Uf=1,0W/m2K, co jest bardzo dobrym wynikiem dla systemu z uszczelnieniem zewnętrznym. Konstrukcja profili daje jednocześnie możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników, poprzez opcjonalne wypełnianie materiałem termoizolacyjnym przestrzeni niektórych komór wewnętrznych.

-"Firma aluplast jest od wielu lat prekursorem w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych nakierowanych na poprawę właściwości cieplnych profili. Można powiedzieć, że w przypadku profili okiennych od kilku lat mamy do czynienia z dwoma drogami zmierzającymi do poprawy ich właściwości cieplnych: "klasycznym" podejściem polegającym na zwiększaniu głębokości profili i dodawaniu kolejnych komór oraz "alternatywnym" kierunkiem polegającym na eliminowaniu negatywnego wpływu pewnych elementów np. wzmocnień stalowych na termikę profili, wprowadzeniu technologii wklejania szyb, czy wypełniania profili materiałem termoizolacyjnym". – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o.

Aby znaleźć się wśród laureatów konkursu należy spełnić szereg kryteriów Konsekwentnie rozwijamy nasze systemy w obu tych kierunkach. Dzięki kompatybilności poszczególnych serii profili te dwa kierunki często się przenikają, a doskonałym przykładem "hybrydowego" rozwiązania są właśnie profile serii Ideal 7000 powerdur inside.

Statuetkę TopBuilder 2016 z rąk przedstawicieli Rady Naukowej i Rady Programowej miesięcznika "Builder"- prof. Maria Kaszyńska, prof. Piotr Noakowski, prof. Mirosław Kosiorek i dr Konrad Styka, odebrał Aleksander Szykuła – Marketing Manager aluplast sp. z o.o.

źródło i zdjęcia: Aluplast