Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Energoszczędność w domu z bali

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2018-10-16

Oryginalne bale w naturalny sposób oszczędzają energię. Pochłaniają one i utrzymują ciepło i uwolniają je do powietrza w razie potrzeby.

Przy projektowaniu domów, korzystamy z naszego bogatego doświadczenia budowy domów z bali na całym świecie oraz najnowszych wyników badań. Aby zagwarantować bezpieczeństwo i energooszczędność domów, używamy wiodących światowych rozwiązań technicznych. Nasze opatentowane i chronione innowacje techniczne i najlepsze na rynku okna i drzwi zapewniają życie w dobrze izolowanym, energooszczędnym domu, który będzie utrzymywał ciepło w zimie i chłód latem.

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ – WPUŚĆ SŁOŃCE DO SWOJEGO DOMU!

Masywne bale mają unikalną zdolność absorbowania ciepła i uwalniania go z powrotem do atmosfery, gdy robi się chłodniej w środku. To pomaga regulować temperaturę domu utrzymując zużycie i koszty energii na niskim poziomie. Jedną z korzyści bali w porównaniu do lżejszego drewna jest ich zdolność absorbowania i kumulowania energii słonecznej wiosną i jesienią, gdy słońce znajduje się nisko. Nocą ściany powoli uwalniają ciepło, które zgromadziły w czasie dnia.

Działa to również w drugą stronę: w lecie, kiedy słońce świeci wysoko, zadaszenia chronią ściany przed przegrzaniem. Ściany dobrze zbudowanego domu wykorzystują chłodne powietrze letnich nocy, aby utrzymać chłód nawet w najgorętsze letnie dni.

JESZCZE WIĘKSZA SZCZELNOŚĆ

Im bardziej szczelny jest dom, tym wyższa jest jego energooszczędność. We wszystkich domach Honki używane są bale o profilu samoklinującym – klinowy element bala górnego zaciska się na balu znajdującym się pod nim, dzięki czemu domy Honki uzyskują wyjątkową szczelność. W rzeczywistości, szczelność ścian naszych domów trzykrotnie przewyższa szczelność domów budowanych metodami tradycyjnymi.

Odporność na przenikanie wilgoci jest również kluczową cechą każdego domu, która chroni struktury ścian przed zgubnym wpływem wody. Wszystkie domy Honki są izolowane podwójną taśmą uszczelniającą w fabryce. To daje gwarancję dobrej izolacji, zmniejsza możliwość powstania błędów w uszczelnieniu w trakcie budowy oraz pomaga przyspieszyć proces budowy.

DOMY HONKA FUSION™ TO DOMY O NISKIM ZUŻYCIU ENERGII I DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Przy projektowaniu struktury domów Honka Fusion™, korzystamy z naszego ogromnego doświadczenia w budowie domów z bali, jak również najnowszych wyników badań. Stworzyliśmy trzy różne rozwiązania: Honka Fusion LogHeart ™ i Honka Fusion DecoLog ™, dzięki którym produkujemy domy o niskim zużyciu energii, oraz Honka Fusion™ Massive, dla domów energooszczędnych.

DOMY Z WARSTWOWYMI ŚCIANAMI W TECHNOLOGII HONKA LOWE™

Honka Lowe™ jest idealnym rozwiązaniem przy budowie domku wiejskiego, który będzie użytkowany przez całą zimę. Bale mogą być na ścianach wewnętrznych lub zewnętrznych.

Domy wakacyjne Lowe™ z warstwowymi ścianami plasują się na pierwszym miejscu w swojej klasie pod względem efektywności energetycznej, co oznacza, że koszt ogrzewania domu może okazać się o ponad 30% niższy od przeciętnego kosztu ogrzewania tradycyjnymi metodami.

HONKA SÄÄSTÖ™

Honka Säästö ™ to kompleksowe rozwiązanie pomagające znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania, a jednocześnie pozwalające korzystać ze wszystkich luksusów, które ma do zaoferowania dom wakacyjny. Ponieważ ściany w autentycznych domach z bali Honki nie zawierają jakiegokolwiek plastiku, nie ma powierzchni gdzie może gromadzić się wilgoć w trakcie zmian pór roku. Ściany w domach Honki zapewnią Państwa rodzinie bezpieczne warunki życia, nawet jeśli dom nie będzie ogrzewany podczas mroźnych zimowych miesięcy.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum