Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Idealny system budowania MUROTHERM firmy POZ BRUK

MUROTHERM to stworzony przez specjalistów POZBRUK rozbudowany i oryginalny system budowlany, opierający się na sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych.

Idealny system budowania MUROTHERM firmy POZ BRUK

Pozwala na prowadzenie prac budowlanych przy wykorzystaniu zasady systemowości, co powoduje znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji oraz minimalizację kosztów jej wykonania.

W skład systemu budowania MUROTHERM wchodzą:

  • opatentowane strunobetonowe nadproża i belki stropowe,
  • keramzytobetonowe pustaki ścienne i stropowe.

W ofercie znajdują się komponenty o różnych parametrach użytkowych i wymiarowych, co pozwala dostosować je do konkretnych wymogów projektowych.

ZALETY SYSTEMU

  • skrócony czas budowy dzięki braku konieczności szalowania i stemplowania,
  • prefabrykaty gotowe do wbudowania bez konieczności dalszej obróbki,
  • bardzo wysokie parametry nośności prefabrykatów strunobetonowych,
  • rozpiętości prefabrykatów pozwalające na dowolną aranżację wnętrz,
  • najlepsza receptura keramzytobetonowych elementów ściennych i stropowych
  • najlżejsze pustaki stropowe na rynku.


TECHNOLOGIA MATERIAŁOWA MUROTHERM

KERAMZYTOBETON do produkcji pustaków ściennych i stropowych produkowany jest na bazie naturalnych surowców takich jak beton i granulat ceramiczny. Dzięki swojej porowatej strukturze i właściwościom fizycznym keramzytu, pustaki osiągają dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej, przy małym ciężarze własnym. Materiał nie ma negatywnego wpływu na środowisko. System pustaków ściennych, składający się z 9 elementów umożliwia swobodne kształtowanie przestrzeni. Dzięki kalibracji wysokości montaż pustaków odbywa się na cienkowarstwowej zaprawie klejowej. Minimalizuje to powstawanie mostków termicznych i przyspiesza prace budowlane. Specjalny kształt i niewielka masa pustaka stropowego ułatwia montaż.

BETON SPRĘŻONY, wykorzystany przy produkcji opatentowanych belek stropowych SBS i nadproży NSB umożliwia osiąganie rozpiętości nawet o 50% większych niż w przypadku standardowych rozwiązań, przy zachowaniu niewielkiego przekroju. Dzięki współpracy stali sprężonej oraz betonu wysokich wytrzymałości strop osiąga nawet kilkukrotnie większą nośność w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nadproża strunobetonowe umożliwiają kształtowanie otworów o rozpiętości nawet do 3 m, bez konieczności stemplowania lub zalewania betonem.

źródło i zdjęcie: POZ BRUK