Trwałe prefabrykowane konstrukcje drewniane firmy Variohaus PL

Firmy polskie, stosujące technologię produkcji domów drewnianych (jest ich w Polsce kilkanaście) gros swojej produkcji wysyłają na eksport (głównie Niemcy, Austria i kraje skandynawskie), co wymaga uzyskania odpowiednich certyfikatów instytutów europejskich. Uzyskanie EAT (Europejska Aprobata Techniczna) lub Certyfikatu Zachodniego Instytutu Kontroli Jakości wymaga stosowania wymagającego reżimu technologicznego w produkcji prefabrykatów oraz stosowania materiałów i wyrobów najwyższej jakości.

Trwałe prefabrykowane konstrukcje drewniane firmy Variohaus PL

Trwałe prefabrykowane konstrukcje drewniane firmy Variohaus PL

Produkcja prefabrykatów w maksymalnym możliwym zakresie (kompletne ściany z wstawioną stolarką okienną, wykonana warstwa elewacyjna - poza ostatnią warstwą tynku, zaszpachlowane powierzchnie wewnętrzne ścian, gotowe ocieplone panele stropowe i dachowe itd.) w dobrze wyposażonych i ogrzewanych halach fabrycznych, w połączeniu z opisaną wyżej certyfikacją produkcji, wymagającą stałej kontroli jakości - to czynniki mające zasadniczy wpływ na uzyskanie możliwie najwyższego parametru "trwałości" budynków wykonanych taką metodą.

W umowach na realizację domów w tej technologii, dajemy gwarancję na konstrukcję na 30 lat. Faktyczna trwałość - przy zachowaniu reżimu technologicznego w produkcji i montażu domów oraz przy dbałości użytkowania o utrzymywanie właściwych parametrów cieplno-wilgotnościowych - jest o wiele, wiele większa.

Budynki wykonane w technologii szkieletu drewnianego w wersji niemieckiej Fachwerk - zwanej w Polsce "murem pruskim" stoją u nas od kilkuset lat (na Śląsku, w Wielkopolsce, na Pomorzu) i są dalej użytkowane. W Niemczech najstarsze domy w tej technologii istnieją od prawie 1000 lat, a obecna technika wykonywania domów ma się do tej sprzed wieków tak, jak komputer do liczydła.

źródło: Variohaus PL