Belgijscy projektanci twórczo podeszli do zagadnienia i postanowili wykorzystać beton w sposób kreatywny, nadając mu zupełnie nowe formy i zastosowania. Tak powstała kategoria street furniture - unikalne pomysły młodych designerów na umeblowanie przestrzeni publicznej.
Najlepiej sofa w funkcji ławki. Jak nazwać element architektoniczny, który swoją formą naśladuje tapicerowane elementy wyposażenia, ale jest wykonany z betonu? Określenie meble uliczne trafia w samo sedno. Możliwość tworzenia oryginalnych i złożonych form wykonanych z wysokiej klasy betonu architektonicznego daje młodym projektantom szansę na przeprowadzenie rewolucji w zakresie aranżowania przestrzeni publicznej.
Soft seat autorstwa belgijskiego designera Roela Vandebeeka to niebanalne miejsce do wypoczynku w parku czy w miejskiej zabudowie. Dodatkowo, ten unikalny projekt został wyróżniony prestiżowym godłem Henrego van de Velde. Beton architektoniczny to materiał, który pozwala kształtować miejski design w niespotykanym dotąd zakresie.
„
Chcemy pokazać polskiemu odbiorcy, że miejska architektura może być twórcza i ekspresywna” - o projektach belgijskiej firmy opowiada Andrzej Buchcik, prezes firmy Bruk, dystrybutora produktów Urbastyle w Polsce. Betonowa sofa – choć brzmi to jak oksymoron, wygląda niezwykle i ekstrawagancko. Soft seat to rozwiązanie, które łączy zaskakujący design z wyjątkową trwałością i urozmaica miejski krajobraz. Pomysł dla wszystkich architektów, którzy szukają nowej jakości w projektowaniu przestrzeni publicznej.
Źródło: Bruk
Więcej