Wykorzystanie trwalszych materiałów w procesie wytwarzania zaworów pełnoprzepływowych, pozwoliło na jednoczesne zwiększenie dopuszczalnego ciśnienia roboczego i temperatury. Połączenie kutego mosiądzu i wielozwojowych gwintów korpusu z teflonowymi uszczelnieniami, umożliwiło wzrost ciśnienia z 1,6 MPa do 2,5 MPa.
Tym samym zawory o mniejszych średnicach, charakteryzują się obecnie podobnymi parametrami jak dotychczasowe o dużych średnicach. Temperatura robocza, z uprzedniego zakresu 0°C – 95°C, została podniesiona aż do 150°C. Pozwala to na wykorzystanie zaworów w nawet najbardziej wymagających instalacjach.
Udoskonalając dotychczasową grupę produktów, Grupa Armatura największy nacisk położyła na ich wytrzymałość. Komfort pracy gwarantuje wykorzystanie teflonu PTFE w produkcji uszczelnień trzpienia i kuli, które zmniejszają opór tarcia ruchu obrotowego. Umożliwiający kompensację luzów dławik, zapewnia natomiast szczelność instalacji w miarę eksploatacji.
Co również istotne, dzięki jednolitemu naciskowi kuli na uszczelnienia, wyeliminowano wpływ naprężeń powstałych przy montażu lub wywołanych zmianami temperatur. Obecnie są one przenoszone poprzez zewnętrzny korpus zaworu, którego wytrzymałość połączenia z instalacją gwarantują wielozwojowe gwinty.
Instytut Nafty i Gazu po przeprowadzonych badaniach, dopuścił użycie w zaworach, oprócz wody również roztworu z glikolu z wodą. Dzięki ich pełnej przepustowości, przepływ medium nie jest zakłócany, ani dławiony. Zmiana parametrów pracy zaworów kulowych Grupy Armatura, oferta Grupy Armatura obejmuje zawory w wielu wymiarach oraz wyposażone w różne modele kurków. Produkt objęty jest 5 -letnią gwarancją.
Źródło: Grupa Armatura
Więcej