Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Okna dachowe FAKRO natchnieniem dla architektów całego świata - Polak na podium

Duński zespół architektów Live Between Buildings w składzie: Ole Robin Storjohann - Niemiec i Mateusz Mastalski – Polak to zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu dla architektów NEW VISON OF THE LOFT zorganizowanego przez FAKRO przy współudziale międzynarodowego magazynu architektonicznego A10 New European Architecture.

Okna dachowe FAKRO natchnieniem dla architektów całego świata - Polak na podium
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Drugie miejsce zajęli pracujący w Wielkiej Brytani Polacy- Katarzyna Penar i Wojciech Okrzesik, trzecie Piotr Skrzycki i Dawid Szczepański z Polski. Najlepsi architekci otrzymali czeki o wartości pięć, trzy i dwa tysiące EURO. Już po raz czwarty FAKRO stało się natchnieniem dla architektów z całego świata. O nagrody rywalizowali projektanci z tak egzotycznych krajów jak Jamajka, RPA. Meksyk, Hongkong oraz niemal wszystkich krajów europejskich, między innymi Francji, Danii, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu wizualizacji architektonicznej koncepcji poddasza pełnego światła i kreatywnych rozwiązań przyjaznych człowiekowi. W projekcie należało wykorzystać co najmniej 10 okien dachowych FAKRO, wybranych z szerokiej gamy produktów firmy. Prace architektów oceniało trzyosobowe jury: Indira van‘t Klooster - redaktor naczelna A10 (przewodnicząca jury), Emmett Scanlon, irlandzki korespondent magazynu A10, doradca przy Radzie Sztuki Irlandii i wykładowca University College w Dublinie oraz Sabina Sujew – magister sztuki, menedżer eksportu FAKRO.

Najwyższe oceny jury zyskały projekty niekonwencjonalne, ponadczasowe i innowacyjne. Przedstawione koncepcje poddasza były w pełni twórcze i artystyczne – wyjaśnia Sabina Sujew. - Spośród 113 prac nadesłanych, między innymi, z tak egzotycznych zakątków świata jak Jamajka, Indie czy Australia, zakwalifikowano 106. Były to prace typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje, jak również kreacje artystyczne, w których marzenie senne miesza się z wizją poddasza idealnego.

Jak zgodnie przyznali uczestnicy konkursu, okna dachowe FAKRO pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczenia, ale także nadają się do zainstalowania w najbardziej innowacyjnych i zdawałoby się niemożliwych realizacjach. Duże wrażenie na Jury zrobiły projekty wykorzystujące okna FAKRO w sposób prowokacyjny i innowacyjny, czasami wykorzystując produkt poza granice jego przeznaczenia proponując w ten sposób być może nowe pomysły na okna przyszłości.

Konkursowe jury przyznało także wyróżnienia pięciu zespołom. Autorzy nagrodzonych prac to Daniël Luecke I Christian Schunke z Danii, Adam Tate ze Stanów Zjednoczonych, Marcin Giemza i Monika Ryszka z Polski, Davide Roth z Wielkiej Brytanii oraz Rafel Oleksik z Polski. Konkurs dla architektów to doskonała forma promocji produktów FAKRO w międzynarodowym środowisku urbanistów całego świata. Kolejne edycje konkursu z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Źródło: Fakro

Więcej