OKNOPLAST radzi jak zatrzymać słońce jesienią

Lato nieubłaganie zmierza ku końcowi. Przed nami coraz krótsze, zazwyczaj szare i pochmurne jesienne dni. Niedobór światła słonecznego sprawia, że coraz częściej czujemy się przygnębieni, a nawet prowadzi do sezonowej depresji. Wcale nie musi tak być.

OKNOPLAST radzi jak zatrzymać słońce jesienią
OKNOPLAST Okna i drzwi balkonowe OKNOPLAST
Dane kontaktowe:
12 279 71 71
Ochmanów 117 32-003 Podłęże

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Aby zatrzymać letnie promienie słońca, warto pokusić się o budowę oranżerii. Takie wyodrębnione pod szkłem pomieszczenie nie tylko zapewnia wypoczynek i relaks wśród zieleni, ale także uatrakcyjnia architekturę budynku i nadaje naszemu domowi luksusowego charakteru.

Sposób na dobry humor

Oranżeria, zwana także całorocznym ogrodem, pełni szczególnie ważną rolę jesienią i zimą, kiedy nasze życie toczy się głównie w pomieszczeniach. Ze względu na pogodę nie możemy zbyt często korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Krótkie, zazwyczaj szare i pochmurne dni oraz brak zieleni na zewnątrz niekorzystnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. W tym okresie warto więc maksymalnie wykorzystać promienie słoneczne i naturalne światło dzienne. Z doświetleniem pomieszczeń doskonale poradzi sobie oranżeria, która ponadto stwarza wrażenie bezpośredniego związku z naturą. 

Budowa całorocznego ogrodu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ciepłem słońca w zaciszu własnego domu nawet w zimowe dni - mówi Monika Sosnowska-Rainer, Menadżer ds. PR  w OKNOPLAST. Ponadto, hodowla w oranżerii naszych ulubionych roślin spowoduje, że każdego dnia, niezależnie od pogody, będziemy mieli kontakt z naturą, co skutecznie uchroni nas przed sezonową depresją – dodaje Monika Sosnowska-Rainer.

Luksus dostępny niewielkim kosztem

W polskich domach oranżeria występuje stosunkowo rzadko. Tymczasem stanowi ona bardzo atrakcyjny element architektury budynku, nadając, nawet prostej bryle eleganckiego, luksusowego charakteru. Co ważne – oranżerię możemy zaplanować nie tylko na etapie projektu domu. W większości przypadków istnieje możliwość dobudowania całorocznego ogrodu przy już istniejących budynkach – mówi Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST.

Jedną z najistotniejszych kwestii w procesie projektowania oranżerii jest staranne opracowanie szkieletu, czyli konstrukcji ogrodu. Powinna być ona wykonana z wysokiej klasy materiałów, na przykład z aluminium, które jest odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, śnieg lub ulewny deszcz. Równie ważny jest dobór odpowiednich szyb. Muszą one zapewniać, zarówno latem, jak i zimą, należytą termoizolacyjność, a także spełniać warunki bezpieczeństwa i być wytrzymałe na duże obciążenia – choćby zalęgającego śniegu. Naszym klientom rekomendujemy zazwyczaj szyby zespolone z zastosowaniem bezpiecznego szkła o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła – mówi Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST.

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na budowę oranżerii, warto odpowiednio wykorzystać werandę. Pełniąc funkcję wejścia do domu, jest ona jednocześnie jego wizytówką. Wygląd werandy powinien być więc zgodny z architekturą budynku, stanowiąc spójną całość. Dla wielu z nas weranda pełni często także rolę tarasu – miejsca, gdzie chętnie odpoczywamy po męczącym dniu w pracy. Jeśli dodatkowo zadbamy o jej oszklenie, będziemy mogli także korzystać z jej uroków podczas chłodniejszych pór roku.

Źródło: Biuro Prasowe OKNOPLAST

Więcej