Soudal nagrodzony na Kongresie Stolarki Polskiej za wkład w kampanię termomodernizacji budynków

Podczas XIV Kongresu Stolarki Polskiej firma Soudal została uhonorowana specjalnym dyplomem za wkład w kampanię edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”. Kongres zgromadził ponad 300 uczestników, a jednym z głównych tematów była energetyczna transformacja budownictwa. Soudal, światowy lider w dziedzinie nowoczesnych technologii dla budownictwa pasywnego, zaprezentował innowacyjny system montażu okien Soudal Window Installation (SWI), który minimalizuje mostki termiczne i zapewnia najwyższą izolacyjność termiczną. Poznaj szczegóły wyróżnienia i technologii firmy Soudal!

Soudal nagrodzony na Kongresie Stolarki Polskiej za wkład w kampanię termomodernizacji budynków
Soudal SOUDAL WINDOW SYSTEM SWS - kompleksowe uszczelnienie złącza okiennego
Dane kontaktowe:
22 785 90 40
Gdańska 7 05-152 Czosnów, Cząstków Mazowiecki
Zobacz firmę w innym dziale: Silikony, akryle, pianki montażowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Była to już XIV odsłona Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Polski Związek Okna i Drzwi. W tym roku impreza zgromadziła ponad 300 uczestników, w tym właścicieli i członków kadry kierowniczej przedsiębiorstw z sektora stolarki budowlanej oraz reprezentantów środowisk naukowych.

Przewodnim tematem wydarzenia były nowe szanse i zagrożenia dla rozwoju branży, a jedno z głównych pytań, na które poszukiwano odpowiedzi, brzmiało: „Jak transformacja energetyczna wpływa na budownictwo?”.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Rozwoju i Technologii, już w 2024 roku w Polsce zostanie wdrożony system podziału budynków na klasy energetyczne, rzutujący na wartość nieruchomości. W rezultacie wykonanie prac termomodernizacyjnych w wielu istniejących budynkach stanie się koniecznością.  Dyskusję o nadchodzących zmianach  rozpoczął arch.

Kamil Wiśniewski, dyrektor Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa, podkreślając w swoim wystąpieniu m.in. znaczenie stolarki okiennej dla efektywności energetycznej budynku.

Podczas Kongresu odbyła się uroczysta gala, na której rozdano branżowe wyróżnienia. Firma Soudal, światowy lider w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa, został uhonorowany specjalnym dyplomem za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”, przygotowanej przez Związek POiD.

Intencją pomysłodawców akcji było upowszechnienie wiedzy na temat kompleksowej termomodernizacji budynku, ze szczególnym zaakcentowaniem wagi prawidłowego montażu stolarki. Inicjatywa ta była kolejną odsłoną kampanii „DOBRY MONTAŻ”, której Soudal jest wieloletnim Partnerem.

W ramach akcji „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ” firma Soudal zaprezentowała m.in. Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesny system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który spełnia surowe wymagania stawiane technologiom przeznaczonym do stosowania w budynkach pasywnych (posiada certyfikat Passive House Institute).

W systemie SWI okno montowane jest bezpośrednio na specjalnej ramie z materiału GFPR, która pozwala maksymalnie zredukować liczbę łączników mechanicznych, będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych wokół stolarki.

W rezultacie system ten pozwala uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza okiennego. Co istotne, technologia Soudal Window Installation powinna być stosowana łącznie z systemem warstwowego montażu okien SWS (Soudal Window System), który należy do flagowych rozwiązań firmy Soudal i jest rekomendowany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Więcej informacji na temat rozwiązań Soudal dla energooszczędnych budynków można znaleźć na stronie https://domszczelny.pl/

źródło i zdjęcia: Soudal

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.