Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zaawansowane technologie napędów Beninca

Napędy do bram skrzydłowych marki Beninca wyróżniają się najwyższą jakością i niezawodnością, budowaną na zaufaniu klientów od ponad 40 lat. Siłowniki wykonane z brązu i stali hartowanej oraz innowacyjne centrale, umożliwiające zdalne sterowanie bramą, odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zaawansowane technologie napędów Beninca
Beninca Napedy do bram wjazdowych i garażowych. Automatyka do użytku rezydencyjnego i przemysłowego. Szlabany, słupki automatyczne RISE
www.beninca.pl

Wybór napędu do bramy skrzydłowej zależy od kilku istotnych parametrów

  • Długość i waga skrzydła bramy są decydujące przy doborze napędu. Zaleca się sprawdzenie maksymalnej długości skrzydła, jaką napęd jest w stanie obsłużyć, oraz wagi skrzydła, aby uniknąć przeciążenia siłownika. Aby zapewnić długotrwałą sprawność napędu, warto zastosować 20% rezerwy wytrzymałości.
  • Typ słupka, na którym osadzona jest brama, wpływa na wybór napędu. W ofercie Beninca znajdują się modele pasujące zarówno do wąskich, jak i szerokich słupów.
  • Intensywność użytkowania bramy określa, jak często brama jest otwierana i zamykana. Dla domów jednorodzinnych wystarczy napęd o niższej mocy, podczas gdy bramy przemysłowe wymagają napędów o większej mocy.
  • Szybkość otwierania to kolejny ważny parametr, zwiększający komfort użytkowania. Prędkość otwierania bramy zależy od mocy siłownika, dlatego warto dobrać ją do konkretnej bramy. Komfortowa prędkość otwierania bramy to ok. 12 cm na sekundę. Cykl zamykania bramy nie może być krótszy, żeby nie stworzyć zagrożenia dla domowników. Przed zakupem napędu do bramy skrzydłowej, warto uwzględnić też wymagany kąt otwarcia (na ogół 90°).

Bezpieczeństwo użytkowania

W asortymencie Beninca, producenta napędów do bram skrzydłowych, znajdziesz szeroką gamę produktów przystosowanych do obsługi bram o różnorodnych wymiarach, wadze oraz poziomie intensywności użytkowania.

Kluczowymi elementami, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru napędu, są systemy bezpieczeństwa takie jak fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie bramy, jeśli na jej trasie pojawi się jakakolwiek przeszkoda, np. pojazd lub osoba. Jest to istotny czynnik wpływający na bezpieczne użytkowanie bramy i minimalizujący ryzyko wypadków.

W momencie wykrycia ruchu lub obecności przeszkody, fotokomórka momentalnie aktywuje mechanizm zatrzymujący ruch bramy. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi lampa ostrzegawcza, sygnalizująca aktywność bramy. W sytuacji, gdy zabraknie zasilania, niezastąpionym rozwiązaniem okazuje się wyłącznik kluczykowy, umożliwiający manualne otwieranie bramy.

Bogaty wybór sterowania

Napędy do bram skrzydłowych oferują wiele opcji sterowania - od tradycyjnych pilotów, przez przyciski, po nowoczesne rozwiązania mobilne. Daje to użytkownikom swobodę wyboru najwygodniejszej metody operowania bramą.

Wybierz napęd idealny

Wybierając napęd do bramy skrzydłowej, należy rozważyć szereg czynników, takich jak wymiary i waga bramy, częstotliwość użytkowania oraz wymagania bezpieczeństwa. Napędy Beninca zapewniają szeroki wybór rozwiązań, gwarantując dopasowanie do każdej potrzeby, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

źródło i zdjęcie: Beninca