Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Soudal SOUDAL WINDOW SYSTEM SWS - kompleksowe uszczelnienie złącza okiennego
www.soudal.pl www.domszczelny.pl www.cieplymontaz.com.pl
Soudal SOUDAL WINDOW SYSTEM SWS - kompleksowe uszczelnienie złącza okiennego
Dane kontaktowe:
22 785 90 40
Gdańska 7, 05-152 Czosnów, Cząstków Mazowiecki
Zobacz firmę w innym dziale: Silikony, akryle, pianki montażowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ocieplenie dachu skośnego i ścian przez natrysk pianki Soudafoam SPF

Efektywne zarządzanie energią w budynku nie jest możliwe bez szczelnej warstwy termoizolacji. Dzięki piance natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal zatrzymamy ciepło w domu.

Ocieplenie dachu skośnego i ścian przez natrysk pianki Soudafoam SPF

Poliuretanowa pianka natryskowa jest nowoczesnym materiałem stosowanym do ocieplania różnych elementów budynku. Wyjątkowo dokładnie pokrywa praktycznie każdą, także nierówną powierzchnię i bez problemu dociera do wszelkich zakamarków, tworząc pozbawioną mostków termicznych powłokę. Istotnymi zaletami tego rozwiązania jest lekkość warstwy ocieplenia, jej długowieczność oraz możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia prac termoizolacyjnych.

Najwyższej jakości pianki natryskowe o znakomitych właściwościach izolacyjnych znajdziemy w portfolio firmy Soudal, które obejmuje: piankę Soudafoam SPF otwartokomórkową, piankę Soudafoam SPF zamkniętokomórkową oraz natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy np. poddasze, podłogi i ściany (od wewnątrz). W strukturze tej pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że charakteryzuje ją całkowita paroprzepuszczalność - w rezultacie skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni w pomieszczeniu.

Izolacja termiczna szkieletowej konstrukcji stalowej od wewnątrz metodą natrysku pianki SPF. fot. Soudal.
Izolacja termiczna szkieletowej konstrukcji stalowej od wewnątrz metodą natrysku pianki SPF. fot. Soudal

Za pomocą Soudafoam SPF zamkniętokomórkowej wykonamy szczelną termoizolację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Pianka ta składa się w 97% z komórek zamkniętych, jest wodoszczelna i nienasiąkliwa. Powszechnie wykorzystuje się ją m.in. doocieplania dachów, stropów, ścian zewnętrznych, a także do hydroizolacji fundamentów.

Izolacja termiczna poddasza od wewnątrz metodą natrysku pianki SPF. fot. Soudal
Izolacja termiczna poddasza od wewnątrz metodą natrysku pianki SPF. fot. Soudal

Pianka termoizolacyjna w sprayu jest przystosowana do aplikacji standardowym pistoletem do pian (w przeciwieństwie do pianek Soudafoam SPF, które wymagają użycia specjalnego agregatu natryskowego). Doskonale sprawdzi się przy ocieplaniu niewielkich konstrukcji, doszczelnianiu stolarki otworowej, ścian i sufitów, a także przy wygłuszanie przepustów i przejść rurowych.

Dostępna jest również wersja tej pianki z wbudowanym aplikatorem GeniusGun, który umożliwia dozowanie preparatu jedną ręką i - w konsekwencji - pozwala użytkownikowi lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo np. podczas prac prowadzonych na wysokości.

źródło i zdjęcia: Soudal