PLGBC Green Building Summit, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, to coroczne spotkanie ekspertów światowej klasy, przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, naukowców, architektów, projektantów i deweloperów, generalnych wykonawców, którzy dzielą się swoimi pomysłami, doświadczeniami i rozwiązaniami dla zielonego budownictwa. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, nawiązywanie współpracy i partnerstwa pomiędzy podmiotami zainteresowanymi realizacją unikalnych projektów w branży budowlanej.
Zdrowe i komfortowe wnętrza, inteligentne budynki, zielone inwestycje
Konferencja będzie składać się z czterech sesji tematycznych, dotyczących takich zagadnień jak odporność na zmianę klimatu, natura i bioróżnorodność w budownictwie, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zdrowie i komfort w przestrzeni. Oprócz prelekcji i paneli dyskusyjnych na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji, np. wirtualna wystawa fotografii Grand Press Photo 2023, PLGBC Green Building Tour czy PLGBC Networking Lounge.
Podczas dwudniowego wydarzenia odbędzie się także uroczysta gala, w trakcie której nastąpi wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2023 dla najlepszych zrównoważonych środowiskowo inwestycji w Polsce. Wyróżnienia mają na celu promowanie zrównoważonego budownictwa i ochrony klimatu, a także podnoszenie świadomości i edukacji w tej dziedzinie.
Najciekawsze rozwiązania Aluprof na PLGBC Green Building Summit
Podczas konferencji Aluprof przedstawi najnowsze rozwiązania dla zrównoważonej architektury, najwyższej klasy systemy aluminiowe, które łączą wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę z dbałością o środowisko i efektywność energetyczną i akustyczną. Wśród nich znajdują się systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, przesuwne, przeciwpożarowe, systemy zabudowy wewnętrznej oraz osłon przeciwsłonecznych, bram i moskitier.
- "Projektujemy i dostarczamy architektoniczne rozwiązania aluminiowe, takie jak okna, drzwi, fasady, osłony słoneczne, a także szkło architektoniczne– nie tylko w Polsce, ale również w Europie czy na rynku w USA. Wspieramy transformacyjne działania branży zmierzające w kierunku redukcji śladu węglowego, przejścia na model gospodarki w obiegu zamkniętym i tworzenia innowacji służących transformacji architektury" – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof.
– "Wśród referencji w Polsce można wymienić takie obiekty jak SkySawa, Mennica Legacy Tower czy liczne renowacje, jak np. Elektrownia Powiśle, Hala Koszyki czy Browary Warszawskie. Aluprof silny jest też na rynkach międzynarodowych, czego potwierdzeniem mogą być tak prestiżowe realizacje jak szwedzki Sara Kulturhus, 125 Greenwich Street w Nowym Jorku czy londyński The Forge" - dodaje specjalistka.
Aluprof wraz z partnerami poprowadzi także prezentację case study omawiającą realizację projektu Dworca Zachodniego w Warszawie. Warszawa Zachodnia to najbardziej obciążona ruchem pasażerskim stacja w stolicy oraz największa stacja w Polsce. Obsługuje 1 tys. pociągów i ponad 60 tys. pasażerów dziennie. Projekt modernizacji obiektu powstał w pracowni architektonicznej DWAA autorstwa Oliwii-Dec-Wolszczak przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów.
Eksperci z Aluprof opowiedzą, w jaki sposób zaproponowane rozwiązania aluminiowe poprawiły komfort podróżnych i pozwoliły zmniejszyć zużycie energii. Firmę Aluprof w trakcie PLGBC Green Building Summit reprezentować będą Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager, Ireneusz Budzowski, ekspert ds. wsparcia technicznego oraz Paweł Gregorczyk, Manager ds. komunikacji marki.
Aluprof wspólnie ze swoimi partnerami – firmą architektoniczną DWAA i ML System – zachęca do rozmów w strefie Partnerów Konferencji w lobby Sound Garden Hotel, gdzie odbędzie się wydarzenie. 5 października 2023 przedstawiciele firmy będą dostępni w godzinach 9.00-17.00, a 6 października 2023 w godzinach 9.00-16.00.
źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.