Krok pierwszy - test kropli wody
Przed pomalowaniem podłogi należy przetestować powierzchnię i sprawdzić jej porowatość, w celu określenia wymaganej ilości farby i przyczepności podłogi. Wylej kroplę na powierzchnię. Jeśli woda jest pochłaniana, oznacza to porowatą powierzchnię podłogi.
Krok drugi - przygotowanie podłogi do malowania
Przed pomalowaniem posadzki cementowej należy ją dokładnie oczyścić, usunąć kurz i pył oraz odtłuścić. Jeżeli w teście kropli wody, woda nie jest wchłaniana, należy zwiększyć porowatość powierzchni poprzez zastosowanie roztworu kwasu chlorowodorowego i wody, a następnie go spłukać.
Krok trzeci - zabepieczenie ścian taśma malarską
Zabezpiecz dolne krawędzie ścian za pomocą taśmy malarskiej. Zastosuj szaroką taśmę, dobrze przylegającą do podłoża.
Krok czwarty - malowanie styku podłogi ze ścianą pędzlem
Farbę dokładnie wymieszaj za pomocą mieszadła. Malując pierwszą warstwę, farbę należy rozcieńczyć 5% benzyną lakową. Rozpocznij od malowania krawędzi podłogi. Nakładaj farbę w temp. 10-25 stopni Celsjusza.
Krok piąty - malowanie podłogi wałkiem
Nakładaj farbę na podłogę za pomocą wałka (fibra 15 mm). Rozpocznij od narożnika znajdującego się najdalej wyjścia. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godz.
Krok szósty - nakładanie drugiej warstwy farby do betonu
W celu uzyskania lepszego rezultatu należy delikatnie zmatowić powierzchnię za pomocą papieru ściernego (150). Na bardzo porowatych podłożach może być konieczna trzecia warstwa.
źródło i zdjęcia: V33