V33 Polska Produkty do ochrony i pielęgnacji drewna
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 254551
Porady od V33 Polska
Jak pomalować stare płytki zamiast je wymieniać? Poradnik z użyciem farby V33
Remont łazienki bądź kuchni wiąże się najczęściej z bardzo kosztowną, pracochłonną i powodującą duży bałagan wymianą kafelek. Być może dlatego właśnie tak często odkładany jest na nieokreśloną przyszłość. Tymczasem jest rozwiązanie, które pozwala nadać pomieszczeniom całkiem nowego wyglądu, przy niewielkim nakładzie pracy, czasu i - co najważniejsze - bez kurzu i hałasu. Brzmi jak przepis na remont idealny?
Renowacja blatu kuchennego nie musi być trudna. Te produkty ułatwią sprawę
Kuchnia jest miejscem intensywnie użytkowanym, a blaty kuchenne są narażone na duże obciążenia. W jaki sposób skutecznie odnowić blat kuchenny? Przedstawiamy sposób z wykorzystaniem oleju do blatów kuchennych i preparatu do usuwania starych powłok.
W 3 prostych krokach zabezpieczysz drewno na lata. Wystarczy odrobina lazury
Mimo wielu alternatyw drewno wciąż cieszy się dużą popularnością wśród projektantów i miłośników klasycznego designu. Walory estetyczne, bliski kontakt z naturą czy funkcjonalne zalety zdają się sprawiać, że ten materiał jest ponadczasowy oraz pasuje do każdego wnętrza. Aby drewno służyło nam przez lata należy właściwie je zabezpieczyć. W tym celu posłużyliśmy się lazurami firmy V33, które ochronią surowiec przez trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Lakierowanie czy olejowanie? Różne metody wykończenia podłogi drewnianej
Decydując się na wykończenie podłogi drewnianej, jednym z kluczowych wyborów jest zdecydowanie, czy zabezpieczyć ją lakierem czy też olejem. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, a ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań dotyczących efektu końcowego.
Jakimi produktami należy impregnować drewnianą elewację? Jak o nią później dbać?
Drewniana elewacja jest bezpośrednio narażona na działanie niekorzystnych czynników, takich jak słońce, deszcz, zmieniająca się temperatura oraz grzyby i owady. Aby drewno zachowało swój pierwotny, naturalny wygląd, musi być właściwie chronione. Ważnym etapem w samodzielnym nakładaniu preparatów na drewno jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha, gładka, bez śladów biokorozji.
Jak zabezpieczyć drewno przed promieniowaniem UV?
Drewniane elewacje, płoty i bramy nie tylko pełnią funkcje praktyczne, ale także wnoszą olbrzymią wartość estetyczną. Drewno doskonale harmonizuje z otoczeniem ogrodu, nadając posesji naturalny i przyjemny wygląd. Niemniej jednak, umiarkowany polski klimat niesie ze sobą wyzwania dla drewna ze względu na warunki atmosferyczne. Największymi przeciwnikami drewna są promienie UV, wilgoć oraz nagłe zmiany temperatury. Na szczęście możemy samodzielnie zadbać o odpowiednią konserwację i zabezpieczenie drewnianych powierzchni.
Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY
Czasy, w których drzwi uważane były jedynie za niezbędny element budowlany odeszły do lamusa. Dziś to pełnoprawna część każdej aranżacji, która może stanowić niebanalne uzupełnienie wymarzonej kompozycji – nie tylko wnętrza.
Jakie są zasady lakierowania drewnianej podłogi?
Lakierowanie jest jedną z najpopularniejszych metod zabezpieczania drewnianych podłóg. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad pozwoli uzyskać optymalny efekt estetyczny oraz zapewni długotrwałą ochronę powierzchni.
Co lepiej wybrać do ochrony drewna - lazurę czy olej?
Do odpowiedniego zabezpieczenia drewnianych elementów w ogrodzie lub na elewacji możemy wybrać wiele produktów, które dają różne efekty wykończeniowe i mają odmienne właściwości. O tym, kiedy wybrać lazurę, a kiedy olej do drewna, opowiada Dawid Antcza, doradca techniczny firmy V33.
Jak zabezpieczyć drewno? Właściwa konserwacja elementów drewnianych
Jak uchronić drewno przed starzeniem się, stratą koloru i przed pękaniem? Jaki preparat najlepiej ochroni drewnianą elewację przed wilgocią i wahaniem temperatur? Podpowiadamy, jak wygląda właściwa konserwacja elementów drewnianych i jakie właściwości ma lazura do drewna.
Renowacja drewnianej podłogi krok po kroku
Mogłoby się wydawać, że pod koniec roku domowi majsterkowicze będą siedzieć bezczynnie - taras został już wyremontowany, płot odświeżony, zaś ogrodowe wyposażenie dostało drugie, a nawet trzecie życie. Wbrew pozorom w domu także jest co robić. W szczególności warto przyjrzeć się drewnianej podłodze, która może wymagać renowacji po kilku latach intensywnej eksploatacji.
Jak przeprowadzić renowację drewnianej podłogi?
Drewniana podłoga może szybko stracić swój atrakcyjny wygląd przez intensywną eksploatację. Materiał jest bowiem podatny na zarysowania, uszkodzenia, rozsychanie, a nawet gnicie. Nie oznacza to wcale, że należy całkowicie zrezygnować z pomysłu położenia drewnianych desek na rzecz np. ceramiki. Zabezpieczając drewnianą podłogę odpowiednią farbą, można znacznie wydłużyć jej żywotność.