Idea smart domu, który automatycznie dba o nasze bezpieczeństwo i zapewnia luksus, jest już każdemu dobrze znana. Światło włączające się na fotokomórkę, czy lustra i toalety obsługiwane z poziomu smartfonu nikogo nie zaskakują.
Projektanci i architekci od lat przemycają do wnętrz urządzenia, które pozwalają oszczędzać czas, wodę, energię i pieniądze. Najlepszym na to dowodem jest łazienka, w której nowoczesne technologie rozgościły się na dobre. Bowiem przyszłość to dziś.
Nasze wnętrza znacznie ułatwiają nam codzienne czynności i w wielu rzeczach po prostu wyręczają. Do tego dbają o środowisko naturalne i nasze portfele. Smart rozwiązania w łazience mają już nie tylko zapewniać komfort i pomagać w oszczędzaniu, ale przede wszystkim dbać o zdrowie, chronić przed zarazkami i poprawiać jakość codziennego życia.
Zmieniło się bowiem nasze podejście do codziennej pielęgnacji i higieny – własnej, jak i samej przestrzeni łazienkowej. Bezkontaktowe uruchamianie, automatyczne spłukiwanie czy samodzielne czyszczenie sprzętów łazienkowych to nowa jakość, jaką niesie ze sobą łazienka smart. Poznajcie rozwiązania na miarę XXI wieku, które znajdziecie w ofercie marek Geberit i Koło.
Toalety myjące - komfort i higiena na co dzień
Nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania zdominowały strefę WC. Najbardziej rewolucyjne z nich to z pewnością toalety myjące. Ich zalet nie sposób przecenić. Pomagają dbać o higienę intymną, zapewniają komfort na co dzień, są łatwe w utrzymaniu w czystości i pomagają oszczędzać wodę.
Doskonałym na to dowodem jest Geberit AquaClean, który łączy w sobie wygodę, wzornictwo i trwałość z dobrze znaną jakością. W ofercie marki można wybrać toaletę myjącą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, ale i wystroju łazienki. Geberit AquaClean Mera zapewnia pełną wygodę i spełnia najwyższe wymagania projektowe i funkcjonalne. Geberit AquaClean Sela to ponadczasowe, purystyczne wzornictwo, wysokiej jakości materiały oraz niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze funkcje.
Toaleta myjąca Geberit AquaClean Tuma zaś to wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia komfortowe mycie wodą w każdym domu. Dostępna jest też jako deska sedesowa do późniejszego montażu, co stanowi alternatywę dla urządzenia WC z funkcją higieny intymnej.
Wokół WC - bez dotyku i przykrych zapachów
Czystość i komfort w łazience to także brak przykrych zapachów. Moduł Geberit DuoFresh, dzięki zaawansowanej technologii, w prosty sposób niweluje ten problem - odciąga zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z miski WC, a następnie przepuszcza je przez filtr ceramiczny wtłaczając oczyszczone już powietrze z powrotem do łazienki.
Dodatkowo światło orientacyjne LED - umieszczone pod przyciskiem, zapewnia dyskretne oświetlenie podczas korzystania z toalety w nocy. Światło jest uruchamiane za pomocą czujnika ruchu, którego działanie można dostosować za pomocą aplikacji. Do modułu Geberit DuoFresh warto wybrać bezdotykowy przycisk uruchamiający z oferty marki.
Ma on wiele zalet i nowoczesnych funkcji, które wpisują się w koncepcję łazienki smart. Przede wszystkim jednak jest wyjątkowo higieniczny i łatwy do czyszczenia. Działa on podobnie jak baterie bezdotykowe, nie trzeba więc go naciskać ani dotykać, dzięki czemu jest zawsze czysty.
Dobrze zaprojektowana łazienka
Smart łazienka to nie tylko pojedyncze urządzenia, ale dobry projekt, w którym za nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnymi funkcjami, kryje się coś więcej. Coraz częściej elementy jej wyposażenia pozostają bowiem dyskretnie ukryte, jak np. podtynkowe systemy montażowe Geberit Duofix.
Nie tylko pozostają niewidoczne, ale dzięki doskonale dopasowanym elementom instalacyjnym można je dostosować do potrzeb każdej łazienki. I tak np. na stelażu Geberit Duofix możemy zamontować na dowolnej wysokości każdą misę WC, w tym wszystkie modele z oferty marek Koło czy Geberit.
Jeżeli zaś chcemy, by nasza smart łazienka zapewniała szczególny komfort użytkowania, a przy tym pięknie się prezentowała, dobierzmy do niego misę i deskę WC Koło Nova Pro oraz przekładkę akustyczną. Chroni ona przed odgłosami szumu wody oraz zabezpiecza płytki przed nadmiernym dociśnięciem miski WC podczas instalacji.
Spłuczki podtynkowe, które znajdziemy w ofercie tego szwajcarskiego producenta, pozwalają również oszczędzać wodę w przestrzeniach łazienkowych. Standardowo przystosowane są do spłukiwania w systemie 6/3 litra. Można je jednak w prosty sposób – poprzez regulację zaworu spustowego – dostosować do spłukiwania w systemie zredukowanym 4,5/3 litra, a nawet 4/2 litra (pod warunkiem, że miska ustępowa przystosowana jest do takiego oszczędnego spłukiwania).
Baterie bezdotykowe - czystość na wyciągnięcie ręki
Elegancka bateria, czysta umywalka i wystarczająco dużo miejsca, aby umyć ręce. To obraz idealnej strefy umywalki w łazience. By go osiągnąć nie trzeba wiele. Wystarczy dobry projekt i odpowiednio dobrane wyposażenie. Dlatego projektanci i architekci wnętrz coraz częściej sięgają po baterie bezdotykowe.
Uruchamiane na podczerwień, mają one w zasadzie same zalety. To przede wszystkim duża oszczędność wody, gdyż wypływa ona tylko wtedy, gdy ręce znajdują się w obszarze działania czujnika. Ponieważ nie musimy jej dotykać, by ją uruchomić, nie przenosimy zarazków i wirusów oraz unikamy kontaktu z drobnoustrojami i bakteriami. Nie pozostawiamy też na jej powierzchni śladów palców czy zacieków po mydle, dlatego łatwo ją utrzymać w czystości.
Czystość w strefie umywalki pomoże utrzymać także ceramika ze specjalną powłoką antybakteryjną, jak Refleks Koło, czy KeraTect Geberit.
Na plus przemawia także sam design baterii bezdotykowych. Modele Geberit Piave i Brenta, zaprojektowane przez londyńskie studio projektowe Christoph Behling Design, charakteryzują się niezwykle smukłą, ponadczasową i elegancką formą. Obie wersje są dostępne jako baterie naścienne lub stojące i można je łączyć z praktycznie każdym projektem umywalki.
Dodatkową zaletą baterii bezdotykowych jest termostat. Bateria termostatyczna niezawodnie chroni przed oparzeniami i precyzyjnie reguluje temperaturę wody.
źródło i zdjęcia: GEBERIT