Fundacja Pracownicza Grupy VKR wspiera powstanie czterech nowych miejsc rekreacji

Fundacja Pracownicza kontynuuje działania w ramach grantu "Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu". Do końca 2024 roku mają powstać cztery miejsca rekreacji w miastach: Tczew, Raszyn, Namysłów i Gniezno. Na ich budowę przekazano ponad 5,4 mln złotych.

Fundacja Pracownicza Grupy VKR wspiera powstanie czterech nowych miejsc rekreacji
VELUX Polska Sp. z o.o. Okna dachowe, świetliki tunelowe, systemy sterowania, rolety, markizy, żaluzje
Dane kontaktowe:
22 33 77 000
Krakowiaków 34 02-255 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dzięki grantom z Fundacji Pracowniczej Grupy VKR do końca 2024 roku powstaną w Polsce cztery unikalne miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury. Ze stworzonych atrakcji skorzystają pracownicy VELUX i DOVISTA, ale także mieszkańcy lokalnych społeczności.

Łączna wartość przyznanych na ten cel grantów w Polsce to ponad 5,4 mln złotych. Projekty będą realizowane w Gnieźnie, Namysłowie, Raszynie i Tczewie.

Program grantowy "Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu" został ogłoszony przez Fundację Pracowniczą wiosną 2021 roku z okazji 30. rocznicy jej działalności. Impulsem do jego stworzenia był czas pandemii Covid-19, kiedy to wielu pracowników było zmuszonych do ograniczenia swoich aktywności na świeżym powietrzu.

W ramach projektu powstaną m.in. leśna oaza, teren rekreacyjno-kulturalny z amfiteatrem, tężnią oraz szklarniami do eko upraw oraz Park Pokoleń z bogatą ofertą rekreacyjną od juniora do seniora
W ramach projektu powstaną m.in. leśna oaza, teren rekreacyjno-kulturalny z amfiteatrem, tężnią oraz szklarniami do eko upraw oraz Park Pokoleń z bogatą ofertą rekreacyjną od juniora do seniora

Co trzeci Polak w badaniu z 2021 rok przyznał, że poza zamkniętymi pomieszczeniami spędzał niespełna godzinę dziennie, a aż 63% badanych straciło kontakt z naturą.

Poprzez realizację programu grantowego, członkowie Fundacji pragną, by pracownicy, ich rodziny oraz przedstawiciele społeczności lokalnej wspólnie spędzali czas, cieszyli się środowiskiem naturalnym i korzystali z niego w otoczeniu promieni słonecznych i na świeżym powietrzu. Zaplanowane projekty mają zainspirować innych do tworzenia podobnych miejsc w całej Polsce.

Pracownicy spółek VELUX oraz DOVISTA połączyli swoje siły i wraz z władzami lokalnymi oraz organizacjami złożyli propozycję stworzenia czterech wyjątkowych miejsc przeznaczonych do rekreacji, edukacji i wypoczynku, które zyskały aprobatę Zarządu Fundacji.

Dzięki otrzymanemu wsparciu powstaną m.in. leśna oaza wraz ze ścieżką edukacyjną w gnieźnieńskim lesie, teren rekreacyjno-kulturalny z amfiteatrem, tężnią oraz szklarniami do eko upraw w raszyńskim parku im. Magdaleny Abakanowicz oraz Namysłowski Park Pokoleń z bogatą ofertą rekreacyjną od juniora do seniora.

Co trzeci Polak w badaniu z 2021 rok przyznał, że poza zamkniętymi pomieszczeniami spędzał niespełna godzinę dziennie, a aż 63% badanych straciło kontakt z naturą - stąd pomysł Fundacji na przeprowadzenie projektu Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu
Co trzeci Polak w badaniu z 2021 rok przyznał, że poza zamkniętymi pomieszczeniami spędzał niespełna godzinę dziennie, a aż 63% badanych straciło kontakt z naturą - stąd pomysł Fundacji na przeprowadzenie projektu "Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu"

Nowe miejsca rekreacji i kultury powstaną dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Gniezno, Gminy Raszyn oraz Urzędu Miasta Namysłów najpóźniej do końca 2024 roku.

Fundacja Pracownicza działa od 1991 roku. Udziela pomocy pracownikom holdingu VKR - producenta okien dachowych Grupy VELUX oraz fasadowych Grupy DOVISTA. Jej celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz pracowników i ich rodzin, a także wsparcie społeczności lokalnych, w których firma funkcjonuje na co dzień.

Fundacja Pracownicza Velux - pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, edukacja dzieci, projekty na rzecz lokalnych społeczności

Pomoc dla pracowników może dotyczyć dwóch celów: kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu sprzętu medycznego, operacji pracownika lub jego rodziny bądź edukacji akademickiej lub zawodowej dzieci pracownika.

Środki te są niezależne od funkcjonujących Zakładowych Funduszy Świadczeń Pracowniczych. Przedstawiciele organizacji i fundacji mogą ubiegać się o wsparcie na różne cele pod warunkiem, że służą one lokalnym społecznościom, w tym pracownikom, a działalność społeczna jest prowadzona w promieniu 25 km od siedziby jednej ze spółek grupy kapitałowej.

Źródło i zdjęcia: VELUX Polska Sp. z o.o.