PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Technologia nanoe™ X od Panasonic hamuje rozwój nowych koronawirusów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2022-04-27

Skuteczność technologii nanoe™ X została potwierdzona w niezależnym badaniu Japońskiego Ośrodka Badania Jakości i Technologii Produkcji Wyrobów Tekstylnych. To pierwsze na świecie poświadczenie o hamującym działaniu cząsteczek nanoe™ firmy Panasonic na nowe koronawirusy osadzone na powierzchni.

Japoński Ośrodek Badania Jakości i Technologii Produkcji Wyrobów Tekstylnych potwierdził skuteczność technologii nanoe™ X od Panasonic w hamowaniu rozwoju nowych koronawirusów na powierzchniach w przestrzeni testowej o kubaturze 24 m³.

Tym samym po raz pierwszy na świecie zweryfikowano skuteczność efektu hamującego osadzania się nowego koronawirusa w przestrzeni testowej o wymiarach zbliżonych do typowych pomieszczeń spotykanych w warunkach rzeczywistych.

nanoe™ X to technologia, która pobiera niewidoczną wilgoć z powietrza i przy zastosowaniu wysokiego napięcia wytwarza rodniki hydroksylowe zamknięte w nanocząsteczkach wody.

Rodniki hydroksylowe hamują rozwój zanieczyszczeń, w tym niektórych bakterii i wirusów. Mają silne właściwości oksydacyjne i są wysoce reaktywne, stąd ich krótka żywotność.

Technologia nanoe™ X od Panasonic hamuje rozwój nowych koronawirusów

Technologia nanoe™ X zawarta w małych cząsteczkach wody charakteryzuje się długą żywotnością i zdolnością rozprzestrzeniania się w obszarze obejmującym całą powierzchnię pomieszczenia. Hamuje rozwój substancji lotnych i osadzonych na powierzchni.

Pierwsze tego typu badania nad swoją autorską technologią Panasonic przeprowadził w lipcu 2020 roku. Firma zweryfikowała tym samym potencjał technologii nanoe™ X w hamowaniu rozwoju nowego koronawirusa SARS-CoV-2, a w listopadzie 2021 roku - na jego cztery nowe warianty.

Poprzednie badania przeprowadzano jednak w małej przestrzeni testowej - o objętości 45 litrów. Badanie porównawcze wykonano w przestrzeni o kubaturze 24 m³ - w celu porównania miana wirusa z zastosowaniem technologii nanoe™ X i bez niej.

Kawałek gazy nasączony szczepem Delta nowego koronawirusa poddano działaniu nanoe™ X przez 8 godzin, co pozwoliło na potwierdzenie efektu hamującego, który wynosi ponad 99%.

Panasonic nadal będzie rozwijał potencjał technologii nanoe™ X opartej na naładowanych cząsteczkach wody i przyczyni się do uzyskania korzyści społecznych poprzez zapewnienie bezpieczniejszych przestrzeni.

Źródło i zdjęcia: Panasonic

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum