Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Mój Prąd 4.0. rusza z początkiem kwietnia 2022 roku

Czwarta edycja programu Mój Prąd rusza z początkiem kwietnia 2022 roku i będzie różniła się od poprzednich. Oferta dotacji zostanie tym razem poszerzona o komponenty zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej, np. o ładowarki do samochodów elektrycznych czy o magazyny energii.

Mój Prąd 4.0. rusza z początkiem kwietnia 2022 roku
Viessmann Płaskie i próżniowe kolektory słoneczne
www.viessmann.pl
Viessmann Płaskie i próżniowe kolektory słoneczne
www.viessmann.pl
Dane kontaktowe:
801 00 2345
Karkonoska 65, 53-015 Wrocław

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Mój Prąd to program dotacyjny wspierający inwestycje w domową fotowoltaikę, który po raz pierwszy został uruchomiony w 2019 roku.

W pierwszych dwóch edycjach mogliśmy liczyć na dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł, a w trzeciej edycji - do 3 tys. zł i maksymalnie do 50% kosztów kwalifikowanych.

We wszystkich dotychczasowych naborach dotacja przysługiwała tylko na instalację fotowoltaiczną. Do programu Mój Prąd dotychczas wpłynęło ponad 444 tys. wniosków, a według stanu na koniec lutego 2022 roku, wypłacono już ponad 273 tys. dotacji.

Fotowoltaika
8,5 m² powierzchni instalacji fotowoltaicznej wystarczy do pokrycia średniego zapotrzebowania obywatela na prąd

Aktualnie inwestorzy czekają na uruchomienie czwartej edycji programu Mój Prąd, która będzie znacząco różniła się od poprzednich. Przede wszystkim, planowane jest rozszerzenie oferty o nowe komponenty zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej, takie jak magazyny energii, czy ładowarki do samochodów elektrycznych.

I to właśnie te części są kluczem do uzyskania większego dofinansowania na fotowoltaikę!

Jak wyjaśnił resort klimatu, w odpowiedzi na jedną z interpelacji, wnioskodawca, który oprócz mikroinstalacji fotowoltaicznej zamontuje inne urządzenie wskazane w programie priorytetowym Mój Prąd, będzie mógł liczyć na większe dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, niż wnioskodawca, który zdecyduje się na montaż jedynie instalacji bez infrastruktury towarzyszącej.

Źródło i zdjęcia: Viessmann