Viessmann Płaskie i próżniowe kolektory słoneczne
www.viessmann.pl
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 95211
Porady od Viessmann
Jakie są dotacje na pompę ciepła 2023 roku?
W najpopularniejszych rządowych programach dofinansowania, takich jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło, dostępne są środki na zakup i montaż pomp ciepła. Co istotne, od tego roku w programie Czyste Powietrze nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim uproszczony został sposób wypełniania wniosków i ich składania, a także obniżeniu uległ próg dochodowy, który uprawnia do otrzymania środków. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki z rządowych dotacji na zakup pompy ciepła?
Co zamiast gazu? Alternatywne sposoby ogrzewania domu
Biorąc pod uwagę rosnące ceny popularnych paliw, coraz więcej użytkowników zastanawia się, jakie ogrzewanie wybrać zamiast gazu? Które urządzenia zagwarantują komfortowe oraz oszczędne ogrzewanie budynku i co najważniejsze, nie pociągną za sobą kosztownych przeróbek systemu grzewczego?
Modernizacja kotłowni z pompą ciepła a istniejące źródło ciepła
Modernizacja systemu grzewczego może polegać na wymianie dotychczasowego źródła ciepła lub rozbudowie istniejącego systemu o nowe, bardziej efektywne urządzenie grzewcze. Jakie korzyści przyniesie połączenie pompy ciepła z istniejącym kotłem w instalację hybrydową i jaką pompę ciepła do modernizacji wybrać?
Modernizacja kotłowni z pompą ciepła: hybryda, split czy monoblok?
Pompy ciepła pełnią bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę, w dekarbonizacji ogrzewnictwa i systemów grzewczych. Modernizacja kotłowni z ich wykorzystaniem pozwala ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery, co biorąc pod uwagę obecny stan powietrza oraz zmiany klimatyczne, jest koniecznością.
Niezależność energetyczna a ogrzewanie domu. Jaka alternatywa dla gazu i węgla?
Konieczność zahamowania zmian klimatycznych, a także wysokie ceny paliw kopalnych, takich jak węgiel czy gaz, oraz niepewność dotycząca ich dostępności sprawiają, że coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na alternatywne sposoby ogrzewania domu. Które z nich zapewnią nam niezależność energetyczną lub pozwolą ograniczyć zużycie węgla i gazu na cele grzewcze?
Pięć sposobów na skuteczną walkę ze smogiem
18 stycznia 2021 roku stacje pomiarowe odnotowały niechlubny rekord - w podwarszawskim Józefowie dopuszczalne stężenie zanieczyszczeń powietrza zostało przekroczone aż o 1300%. Co możemy zrobić, aby podczas zbliżającej się zimy normy nie zostały jeszcze bardziej przekroczone?
Jak poprawić wydajność instalacji fotowoltaicznej?
Rosnące ceny energii elektrycznej skłania coraz więcej osób do samodzielnego produkowania i wykorzystywania energii. Domową instalację fotowoltaiczną można jednak zoptymalizować, aby płacić jak najmniejsze rachunki za prąd z sieci.
Na co zwrócić uwagę poza kolektorami?
Kolektory są sercem instalacji, ale nie można zapomnieć też o ważnym elemencie – zasobniku. Najbardziej rozpowszechnione są zbiorniki dwuwężownicowe – do dolnej przyłącza się kolektory słoneczne, a do górnej kocioł grzewczy.
Pod jakim kątem powinno się ustawić kolektory?
Kolektory są zazwyczaj montowane na dachach, a te mają przeważnie kąt nachylenia około 45°.
Ile kolektorów zamontować?
Najczęściej spotykanym błędem jest przewymiarowanie instalacji solarnej.
Jak dobrać kompletny system grzewczy do domu?
Kompletne systemy grzewcze Viessmann tylko do końca czerwca w rewelacyjnej ofercie wraz z montażem i 5-letnią gwarancją! Nie czekaj! Skorzystaj już dziś!
Jak zapobiegać przegrzewom?
Każda instalacja solarna, niezależnie od wielkości i przeznaczenia, narażona jest na przegrzanie. Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia, kiedy kolektory produkują więcej ciepła niż możemy w danym momencie wykorzystać i dochodzi wtedy do zagotowania się płynu solarnego w instalacji. Często występujące przegrzewy powodują konieczność wymiany płynu solarnego, w wyniku czego zwiększeniu ulegają koszty eksploatacji instalacji.