Co Fronius zaprezentuje na targach Intersolar Europe
Między innymi można zobaczyć popularny falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus. Nie tylko oferuje on rozwiązania w zakresie fotowoltaiki, magazynowania energii, zasilania rezerwowego, dostarczania ciepła i e-mobilności, ale przy tym charakteryzuje się pierwszym na świecie bilansem ekologicznym potwierdzonym przez niezależny instytut1.
Już na targach Intersolar falownik Fronius Tauro wykaże się wyjątkowo długim cyklem eksploatacji. Ten falownik projektowy zapewnia maksimum elastyczności podczas projektowania instalacji — a przy tym minimalizacją kosztów całego systemu. Nieważne, czy pracuje w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia czy też bardzo wysokich temperatur: jego obudowa o podwójnych ściankach oraz aktywne chłodzenie umożliwiają uzyskanie pełnej mocy i maksymalnych zysków. Jednocześnie można go szybko instalować i konserwować. Fronius Tauro ma także najszybszy serwis z dostępnych na rynku, o czym będzie można się przekonać podczas prezentacji na żywo.
Cyfrowe rozwiązania Fronius na Intersolar Europe
Na targach Intersolar Europe firma zaprezentuje także wsparcie swoich klientów we wszystkich fazach projektu: od planowania przez monitoring, aż do serwisu. Dzięki cyfrowym narzędziom takim jak:
- Solar.creator
- Repowering Tool,
- Solar.web,
- Solar.start
- Solar.SOS
spełnione są wszelkie życzenia klientów. Po raz pierwszy firma prezentuje także nowe narzędzie do zarządzania flotą instalacji PV.
Mobline rozwiązania Fronius na targach Intersolar Europe
Po raz pierwszy firma Fronius prezentuje EMIL. Chodzi tu o inteligentne rozwiązanie w dziedzinie ładowania dla flot samochodów elektrycznych. Zaprojektowano je dla klientów z branży przemysłowej i rzemieślniczej. Zasilanie pojazdów odbywa się inteligentnie, jest dostosowane do danego użytkownika i indywidualnie do łącznego poboru prądu w całym zakładzie.
Jeżeli chodzi o fotowoltaikę i mobilność, nie może też zabraknąć Fronius Wattpilot. Aby móc zaprezentować pełnię możliwości urządzenia Wattpilot, jego prezentacja odbędzie się zarówno na targach Intersolar Europe, jak i Power2Drive. W centrum zainteresowania jest tu e-mobilność oraz połączenie fotowoltaiki, przede wszystkim wydajnego kosztowo ładowania z nadwyżek fotowoltaicznych zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Akurat na targi Intersolar oczekuje się wprowadzenia nowych funkcji w urządzeniu Wattpilot. Z 30-letnim jubileuszem jednostki biznesowej Solar Energy zbiega się 20-lecie badań nad napędem wodorowym. Niedawno z powodzeniem uruchomiono drugą instalację Solhub2 na potrzeby firmy Fronius w górnoaustriackim Steinhaus. Także pierwsza kliencka instalacja Solhub będzie już aktywna w chwili rozpoczęcia targów Intersolar. Oczywiście na targach będzie można zobaczyć także instalację Fronius Solhub.
Stoisko Fronius na targach Intersolar Europe 2022: hala 4, stanowisko B4.310 i B4.410; na targach Power2Drive Europe: hala 6, stanowisko B6.118.
źródło: Fronius
fotografia: Intersolar Europe