Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zakład FAKRO będzie korzystać z energii odnawialnej

W ramach europejskiego "zielonego układu" oczekuje się, iż państwa UE będą systematycznie ograniczać emisję dwutlenku węgla, aż do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku. FAKRO nawiązało współpracę z Columbus Energy S.A., dzięki czemu na dach zakładu produkcyjnego w Nowym Sączu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Zakład FAKRO będzie korzystać z energii odnawialnej
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zakład produkcyjny FAKRO będzie korzystać z energii odnawialnej

Już na I etapie wdrażania fotowoltaiki w oddziale FAKRO montowane są instalacje fotowoltaiczne, których ilość wystarczyłaby do zasilenia 150 budynków jednorodzinnych przez cały rok. Ich rozmieszczenie służy maksymalnej autokonsumpcji energii wyprodukowanej ze słońca w poszczególnych miejscach zakładu. Uruchomienie instalacji odbyło się początkiem 2022 roku, a dzięki wyprodukowanej energii, FAKRO zaoszczędzi rocznie ok. 475 ton emisji CO2.

W planach firma ma także jeszcze dwa etapy wdrożenia, które w ostatecznym rozrachunku sprawią, że FAKRO otrzyma certyfikat poświadczający o produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz redukcji śladu węglowego w swojej organizacji. W II etapie montaż modułów praktycznie w całości pokryje powierzchnie dachów zakładu w Nowym Sączu. Inwestycja nabiera tempa, by w ramach III etapu zbudować instalacje fotowoltaiczne w pozostałych zakładach Grupy FAKRO. Etap ten będzie realizowany równolegle z etapem II, a ich plan wdrożenia przypada na przełomie lat 2022/2023.

Firma FAKRO, od samego początku istnienia, działa z poszanowaniem ekologii i dobra klimatu – ta filozofia trwa już 30 lat. Drewno do produkcji naszych okien pozyskiwane jest z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie z naturą i z troską o przyszłe pokolenia. Do izolacji termicznej wykorzystujemy między innymi naturalną, ekologiczną i specjalnie wyselekcjonowaną wełnę owczą, która dzięki odpowiedniej gęstości i dużej sprężystości dokładnie wypełnia szczeliny wokół okna. W gospodarowaniu odpadami FAKRO stosuje określoną normami i zasadami europejskimi, specjalną hierarchię postępowania. Stara się zapobiegać ich powstawaniu, minimalizuje ich ilość oraz poddaje je recyklingowi, odzyskowi i unieszkodliwieniu. Oferowanie jakościowych, długotrwałych produktów jest wpisane w DNA firmy. Obecne wdrożenie instalacji fotowoltaicznej znacznie pozwoli nam zbliżyć się do celu, który sobie wyznaczyliśmy, czyli neutralność klimatyczna do 2050 roku. Jesteśmy świadomi zagrożenia i w wielu dziedzinach naszej działalności szukamy możliwości wdrożenia działań proekologicznych. Poczynając od planowania produkcji, przez projektowanie naszych produktów, aż po ich eksploatację w całym cyklu życia - mówi Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO.

źródło i zdjęcia: FAKRO