Zawór redukcyjny ciśnienia wody z ciśnieniomierzem - ART.301

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Zawór redukcyjny ciśnienia wody z ciśnieniomierzem - ART.301

Zawory redukcyjne ciśnienia wody pozwalają na redukcję oraz ustabilizowanie ciśnienia wody. Ciśnienie w sieci wodociągowej bardzo często jest zbyt wysokie oraz pojawiają się tzw. skoki ciśnienia wody, co może powodować nieprawidłową pracę instalacji wewnątrz budynku, a nawet jej uszkodzenie. Zawory redukcyjne ciśnienia wody ART.301 służą do zabezpieczania niedużych instalacji, gdzie ciśnienie sieciowe jest zbyt wysokie dla instalacji lub urządzeń lub podlega okresowym wahaniom.

aktualizacja: 2023-09-22 06:44:08

Zalety produktu:

  • Dostępne w 3 rozmiarach: dn15 (1/2’’), dn20 (3/4’’) oraz dn25 (1’’).
  • Możliwość montażu w dowolnej pozycji, z wyjątkiem pozycji gdy kartridż skierowany jest w dół.
  • Mogą służyć jako zabezpieczenie zasobników c.w.u.
  • Możliwość wymiany kartridżu.

Zawory redukcyjne ciśnienia wody wyposażone są w specjalne kartridże, które mają sprężynę oraz specjalną membranę. Membrana, podczas braku przepływu wody w instalacji, pod wpływem działania ciśnienia unosi sprężynę, co powoduje doszczelnienie zaworu i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia. Natomiast w momencie przepływu wody dochodzi do znacznego spadku ciśnienia, dzięki czemu sprężyna obniża się i otwiera zawór umożliwiając przepływ wody. Im wyższe zapotrzebowanie na wodę, tym mniejsze ciśnienie działające na membranę co pozwala na większy przepływ.

Zawory redukcyjne można w łatwy sposób regulować. Przy zamkniętym zaworze odcinającym od strony instalacji wewnętrznej nastawić wymagane ciśnienie. Należy obrócić śrubę nastawczą zgodnie z ruchem wskazówek zegara w celu zwiększenia ciśnienia, lub w przeciwną stronę w celu zmniejszenia ciśnienia. Fabryczna nastawa zaworów redukcyjnych ciśnienia wody wynosi 3 bary.

Firma powiązana:
DIAMOND

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!