Sterowanie systemami klimatyzacji przy użyciu podczerwieni

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Sterowanie systemami klimatyzacji przy użyciu podczerwieni

HMS Networks wprowadza na rynek nowy, wykorzystujący podczerwień interfejs do urządzeń klimatyzacyjnych - Intesis®, który umożliwia integrację z dowolnym systemem klimatyzacji, niezależnie od marki, bazującym na Modbus lub BACnet Building Automation Systems.

aktualizacja: 2021-06-15 07:25:41

Znaczenie sterowania systemami klimatyzacji

Systemy HVAC są to zwykle systemy zużywające największą ilość energii w budynku. W związku z tym właściciele budynków powinni je monitorować i kontrolować, aby oszczędzać koszty oraz energię. Ponadto pandemia Covid-19 sprawiła, że coraz ważniejsze stało się znalezienie nowych sposobów instalacji i użytkowania klimatyzatorów, ponieważ wentylacja i "czyste powietrze" nabrały wielkiego znaczenia.

Rynek systemów klimatyzacji rozwija się szybko i wciąż pojawiają się nowe marki oraz różne typy klimatyzatorów. Utrudnia to właścicielom budynków zintegrowanie klimatyzatorów z ich konkretnym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Uniwersalny interfejs IR kompatybilny z ponad 100 typami klimatyzatorów

Oferta Intesis obejmuje najbardziej kompleksowe portfolio interfejsów do urządzeń klimatyzacyjnych na rynku, umożliwiających monitorowanie i sterowanie klimatyzatorami za pomocą dowolnego systemu automatyki domowej lub budynkowej.

Portfolio rozwiązań zostało teraz dodatkowo poszerzone, ponieważ firma HMS wprowadza na rynek uniwersalny interfejs Intesis AC, bazujący na podczerwieni, przeznaczony do integracji klimatyzatorów z systemami automatyki działającymi w standardzie Modbus lub BACnet. Nowy interfejs łączy się z klimatyzatorem za pośrednictwem łącza IR, które jest już używane przez większość klimatyzatorów do komunikacji z pilotem zdalnego sterowania. Produkt jest już kompatybilny z ponad 100 pilotami na podczerwień oraz powiązanymi z nimi klimatyzatorami.

Szybka konfiguracja i diagnostyka dzięki Intesis MAPS

Szybka konfiguracja i diagnostyka dzięki Intesis MAPS
Szybka konfiguracja i diagnostyka dzięki Intesis MAPS

Nowe rozwiązanie interfejsu klimatyzatora jest konfigurowane za pomocą narzędzia Intesis MAPS, co zapewnia integratorowi systemu wiele korzyści. Dzięki konfiguracji opartej na projektach wszystkie zainstalowane interfejsy można skonfigurować przy użyciu jednego szablonu MAPS, co ułatwia kopiowanie konfiguracji urządzeń i tworzenie nowych projektów. Zastosowanie funkcji diagnostycznej upraszcza również proces uruchamiania i wszelką obsługę po wykonaniu instalacji.

Dowiedz się więcej na stronie www.intesis.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje