Czarny Koń na Rynku Instalacji Rekuperacji

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czarny Koń na Rynku Instalacji Rekuperacji

Czym jest rekuperacja? To ewolucyjna zmiana w myśleniu o zdrowym, ale też energooszczędnym budynku w powiązaniu zarówno z wymianą powietrza, jak i ogrzewaniem. Dzięki rekuperatorowi możemy przez cały rok oddychać czystym i świeżym powietrzem, bez jakichkolwiek strat energii. Oznacza to, że rachunki za ogrzewanie mogą wreszcie być niższe.

aktualizacja: 2023-11-17 05:35:03

W wielu branżach od czasu do czasu pojawia się rozwiązanie wytyczające nowe trendy, deklasujące rywali i zmieniające dotychczasowe reguły gry. W przypadku branży rekuperacyjnej takim czarnym koniem, a właściwie prawdziwym gamechangerem jest urządzenie AERISnext - rekuperator, o którym chcemy dziś Wam opowiedzieć.

Czym jest rekuperator AERISnext?

Rekuperator AERISnext to urządzenie będące sercem prawdziwie nowoczesnego systemu rekuperacji. Zwraca uwagę swoim minimalistycznym designem, prostotą obsługi, zastosowaniem rozwiązań mających zredukować do minimum poziom emitowanych dźwięków oraz użyciem czujników, dzięki którym w pełni zasługuje on na miano inteligentnego.

Co czyni go wyjątkowym?

Spośród wielu przewag, jakimi dysponuje to urządzenie, najbardziej spektakularną jest z pewnością rekordowa powierzchnia wymiennika ciepła. Wynosi ona niemal tyle, ile ma... małe mieszkanie! Konkretnie: 43,7 metra kwadratowego. Ale to nie jedyna cecha, która wyróżnia go na tle konkurentów.

Wymiennik ciepła: to od niego zależy odzysk energii w rekuperatorze. Im większy wymiennik, tym większy odzysk.
Wymiennik ciepła: to od niego zależy odzysk energii w rekuperatorze. Im większy wymiennik, tym większy odzysk.

AERISnext: najbardziej inteligentny rekuperator na świecie

Słowo inteligencja jest tutaj jak najbardziej uzasadnione, ponieważ AERISnext nie tylko precyzyjnie mierzy ważne dla siebie wartości, lecz także reaguje na nie w taki sposób, by zwiększać efektywność swojej pracy.

Aby móc dokonywać pomiarów, centrala AERISnext została wyposażona w aż 10 elektronicznych czujników, które łącznie zbierają informacje na temat najistotniejszych parametrów powietrza: jego temperatury, wilgotności i ciśnienia powietrza. Czujniki te ulokowane są w króćcach rekuperatora, dzięki temu rekuperator ma pełny obraz tego, co jest pobierane z zewnątrz i co będzie usuwane z domu na zewnątrz. W efekcie może on reagować nawet na takie zdarzenia jak zabrudzenie filtrów czy uderzenie silniejszego porywu wiatru. Za obsługę wszystkich danych i sterowanie pracą urządzenia odpowiada płyta główna będąca "mózgiem" rekuperatora.

AERISnext potrafi automatycznie dostosowywać parametry pracy do aktualnej sytuacji. Adaptuje na przykład swoje działanie do warunków klimatycznych panujących na zewnątrz, dzięki wyposażeniu go w pamięć gromadzącą dane z ostatnich 5 dni.

Inteligencja rekuperatora AERISnext nie jest na szczęście fajerwerkiem mającym zaskoczyć branżę. Projektanci zadbali o to, by wszystkie zastosowane w tym urządzeniu rozwiązania skupiały się na osiągnięciu głównego celu: maksymalnej efektywności i wydajności.

Wymiennik ciepła w Rekuperatorze AERISnext

AERISnext: efektywność + wydajność

Wspomnieliśmy wcześniej o gigantycznej wręcz powierzchni wymiennika ciepła. 43,7 metra kwadratowego to prawdziwy nokaut. Dlaczego tak uparcie podkreślamy wielkość akurat tego parametru? Ponieważ wymiennik ciepła jest kluczowym elementem całej tej układanki. Tak jak moc silnika samochodu ma wpływ na wszystko, co dotyczy podróży tym środkiem lokomocji, tak samo powierzchnia wymiennika ciepła decyduje o wartości rekuperatora, a co za tym idzie - również całej instalacji.

Im większa powierzchnia wymiennika, tym więcej ciepła zgromadzonego w powietrzu zostaje przechwycone do ponownego wykorzystania. Im mniejsza powierzchnia, tym mniej energii udaje się wykorzystać ponownie i tym niższa wydajność systemu rekuperacji. Oznacza to naprawdę duże oszczędności energii podczas korzystania z rekuperacji w okresie jesienno-zimowym.

Porównanie wielkości wymienników w centralach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła
Porównanie wielkości wymienników w centralach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła.

Co więcej, jedna z wersji AERISnext potrafi również odzyskiwać wilgoć z powietrza wywiewanego i przekazywać cząsteczki wody, bez powiązanego z nimi zapachu, do powietrza nawiewanego do mieszkania. To dobra wiadomość dla tych, którym szczególnie zależy na utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu w swoim domu. Na wydajność tego rekuperatora wpływa również to, że izolacja termiczna samego urządzenia jest bardzo wysokiej jakości. Projektanci zadbali o to, by była ona maksymalnie pogrubiona i przede wszystkim - nad wyraz szczelna.

Kompaktowa, szczelna obudowa, skrywająca instrukcję czarna klapka poliwęglanowa, obracane króćce montażowe, wyświetlacz – to wszystko widać na pierwszy rzut oka. Ale najważniejsze kryje się w środku centrali.
Kompaktowa, szczelna obudowa, skrywająca instrukcję czarna klapka poliwęglanowa, obracane króćce montażowe, wyświetlacz – to wszystko widać na pierwszy rzut oka. Ale najważniejsze kryje się w środku centrali.

AERISnext: ekologia + energooszczędność

Ekologia to słowo, które jest wpisane w DNA każdego rekuperatora. Już sam pomysł, by wykorzystywać energię cieplną z powietrza, które normalnie zawsze było zwyczajnie marnowane - jest najlepszym wyrazem dbałości o planetę.

W przypadku rekuperatora AERISnext walor ekologiczny jest jeszcze bardziej wyeksponowany, ponieważ rozwiązanie to słynie z niskiego zużycie energii elektrycznej. To dlatego zalecany jest on szczególnie do budynków energooszczędnych (w pasywnych jest obowiązkowy), czyli takich, które od początku tworzone były z myślą o minimalizowaniu wpływu na naturalne środowisko.

Energooszczędność tego rekuperatora to również skutek wyposażenia wentylatorów, jak i również nagrzewnicy powietrza - w oddzielne, elektroniczne elementy sterujące. Dzięki temu moduły te mogą skupiać się na maksymalnej wydajności (na przykład regulować pracę w zależności od realnego zapotrzebowania i warunków zewnętrznych - temperatury, ilości powietrza itd.). Dodatkowo, sama nagrzewnica, dzięki wyposażeniu jej w elementy ceramiczne, może akumulować ciepło, co również redukuje całkowite zużycie prądu.

A skoro już jesteśmy przy tym aspekcie. Warto zaznaczyć, że zużycie energii elektrycznej całego urządzenia AERISnext wynosi, w zależności od wersji rekuperatora - od 256 do 625 kWh rocznie.

Sterowanie rekuperatorem AERISnext za pomocą aplikacji
Sterowanie rekuperatorem AERISnext za pomocą aplikacji

Dlaczego instalatorzy lubią montować rekuperatory AERISnext?

Oto opinia osoby, który montażem tych urządzeń zajmuje się na co dzień:

Proponujemy te rekuperatory tym klientom, którzy wymagają od swojej instalacji tego, żeby była instalacją bardzo cichą. Druga kwestia to sprawność tego urządzenia, dzięki bardzo dużemu wymiennikowi, który w stosunku do centrali wentylacyjnych niektórych producentów jest nawet dwu- lub trzykrotnie większy.

I trzecia rzecz, to jest stała wydajność wentylacji, dzięki modulowanym wentylatorom i ciągłemu mierzeniu wydajności poszczególnych wentylatorów. Nie mamy więc problemu związanego z tym, że po zabrudzeniu któregoś z filtrów zmienia nam się wydajność wentylacji na przykład na nawiewie czy wywiewie.

Jest to rekuperator dla klientów, którzy przede wszystkim szukają jakości, sprawności (nie tylko tej na papierze, ale też rzeczywistej) i bardzo cichej wentylacji.

Obejrzyj film, by dowiedzieć się więcej:

Przemysław Gigla, instalator AERISnext, PGB System, Rybnik.
Przemysław Gigla, instalator AERISnext, PGB System, Rybnik.

Czas na rewolucję w Twoim domu!

AERISnext to bez wątpienia czarny koń wśród rekuperatorów.

To, ile ciepła potrafi odzyskać ze zużytego powietrza, zasługuje na ekologicznego oscara.

To, w jaki sposób kontroluje wszystkie kluczowe parametry, by pracować maksymalnie efektywnie, zasługuje na fanfary.

To, jak dyskretnie potrafi dystrybuować powietrze czyste i zużyte, zasługuje na uwagę każdego, kto ceni ciszę i spokój.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperatorze AERISnext?

Kliknij w poniższy link i zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania: https://bit.ly/aeris-formularz.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych