Rekuperatory do zabudowy MinistAIR

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperatory do zabudowy MinistAIR

Rekuperator jest niezbędnym elementem wyposażenia dla budynków budowanych w technologii energooszczędnej i pasywnej. Rekuperator to inaczej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Wyposażony jest w wymiennik, który odzyskuje ciepło ze zużytego, wywiewanego z budynku powietrza i przekazuje je do świeżego, nawiewanego do środka, bez wykorzystywania dodatkowej energii. To nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanym, głównie ze względu na oszczędności jakie niesie ze sobą.

aktualizacja: 2023-05-05 06:05:34

Centrala rekuperacyjna MinistAIR spełnia wszystkie wymagania nowego energooszczędnego budownictwa domów jednorodzinnych. Wykonana została z najwyższej jakości komponentów, dzięki czemu jednostka jest mała i lekka, o wysokiej sprawności temperaturowej (96% odzysku ciepła) i niskim zużyciu energii. Przeznaczona do energooszczędnej wentylacji domów i mieszkań o powierzchni do 150 m².

Wygodna w montażu

Szerokość rekuperatora wynosi zaledwie 56 cm, dzięki czemu możliwy jest montaż w wąskich zabudowach czy nawet szafkach. Rekuperatory MinistAIR w zależności od modelu można zamontować stawiając je na podłodze, wieszając na ścianie w pionie lub poziomie.

Cicha i energooszczędna

System wentylacji z odzyskiem ciepła przeznaczony jest do pracy ciągłej przy niskim zużyciu energii. Urządzenie MinistAIR pobiera mało mocy przy najniższych obrotach wentylatora. Poziom hałasu urządzenia wynosi max. 49 dB(A). Wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają klasę energetyczną A/A+, dobrą izolację cieplną i akustyczną.

Centrala rekuperacyjna HRU-MinistAIR
Centrala rekuperacyjna HRU-MinistAIR

Moduł stałego przepływu (CF)

Wybór centrali wyposażonej w moduł CF zapewnia nawiew i wywiew stałej ilości powietrza przez cały rok, zgodnie z zapotrzebowaniem wymaganym w projekcie rekuperacji. Dzięki czemu system wentylacji w pełni może wykorzystać efektywność centrali rekuperacyjnej (zmianę w działaniu jednostki można łatwo zauważyć - przy zabrudzonym filtrze opór powietrza potrafi wzrosnąć od 20 Pa do nawet ponad 100 Pa. (pięciokrotnie)). W wielu systemach wentylacyjnych występuje nierównowaga przepływów sięgająca nawet 30%. Takie zjawisko wpływa na koszty ogrzewania budynku. Dzięki zainstalowanemu systemowi CF można być pewnym, że zaplanowana ilość powietrza wentylacyjnego uczestniczy w odzysku ciepła, co maksymalizuje efektywność energetyczną i obniża koszty ogrzewania.

Ochrona przed zamarzaniem

Zaawansowany algorytm sterujący pracą wentylatorów oraz wbudowana nagrzewnicą wstępną 1 kW zabezpiecza wymiennik ciepła, serce urządzenia, przed zamarzaniem i ryzykiem uszkodzenia w okresie zimowym. Efektywność energetyczna tego dwustopniowego systemu ochrony przed zamarzaniem polega na tym, że tylko, gdy temperatura spadnie poniżej pewnego poziomu, nagrzewnica wstępna zostanie załączona (generując dodatkowe zużycie energii).

Odzysk ciepła i wilgoci 96%

sprawność odzysku ciepła jest osiągana dzięki wysokiej jakości przeciwprądowemu wymiennikowi ciepła wykonanemu z materiału PET. Dla klientów zamieszkujących zimne i suche obszary, proponujemy opcję zmiany standardowego wymiennika ciepła na entalpiczny. Oprócz odzysku ciepła, entalpiczny wymiennik transferuje również wilgoć między strumieniami. W chłodne dni (gdy powietrze zewnętrzne jest suche) wymiennik entalpiczny może pomóc w utrzymaniu komfortowego poziomu wilgotności (40–60%) w domu. Dzięki temu, latem obniża wilgotność względną powietrza nawiewanego, a podczas mrozów jest znacznie niższe ryzyko zamarznięcia.


https://www.alnor.com.pl/

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego
Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego