NOWY projekt lidera branży klimatyzacyjnej - Ciepło z Gree

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
NOWY projekt lidera branży klimatyzacyjnej - Ciepło z Gree

Ciepło z Gree to ekosystem zaawansowanych urządzeń grzewczych, skoncentrowany na dostarczaniu ciepła i komfortu. Efektywnie i na lata.

aktualizacja: 2023-01-04 05:05:52

Od niemal trzydziestu lat Gree jest liderem rozwiązań chłodzenia domów, mieszkań i lokali użytkowych. Rozwój technologii doprowadził urządzenia chłodzące Gree na najwyższy poziom efektywności i inteligencji pracy, tworząc jednocześnie naturalną przestrzeń do rozwoju produktów i usług w kolejnych w obszarach. Gree kontynuuje swoją misję także w obszarze ogrzewnictwa budynków, koncentrując się na dostarczaniu wartościowych produktów i usług klientom, którzy szukają doskonałych rozwiązań, by efektywnie i energooszczędnie ogrzać mieszkania, domy, czy firmy. Poznajmy zatem trzy filary oferty "Ciepło z Gree".

Klimatyzatory do ogrzewania - nowe oblicze klimatyzacji

Zmodernizowane klimatyzatory do ogrzewania doskonale sprawdzają się nie tylko w dogrzewaniu pomieszczeń, ale mogą stanowić w nich także jedyne źródło ciepła. Starania inżynierów i konstruktorów zaowocowały modelami ogrzewającymi przy temperaturze zewnętrznej nawet do -30°C, czy cechującymi się klasą energetyczną A+++.

Klimatyzator do ogrzewania U-Crown
Klimatyzator do ogrzewania U-Crown

Dlaczego warto ogrzewać klimatyzatorem? Klimatyzator, dzięki nawiewowi ciepłego powietrza, potrafi podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni nawet w ciągu 20 minut. Co więcej, urządzenia te umożliwiają precyzyjne utrzymywanie żądanej temperatury w pomieszczeniu, a ich obsługa jest wyjątkowo prosta. Wystarczy uruchomić klimatyzator, wybrać tryb grzania, nastawić żądaną temperaturę i dostosować intensywność nawiewu powietrza. Nie wymagają one składowania i uzupełniania paliwa, czy stałej obsługi użytkownika. Są one również czystym źródłem ciepła. Nie wytwarzają bowiem żadnych produktów ubocznych procesu ogrzewania jak popiół, czy spaliny. Ponadto, klimatyzator, jako pompa ciepła typu powietrze-powietrze, objęty jest dofinansowaniem, które można uzyskać zarówno na wymianę źródła ciepła na klimatyzator, jak i na zakup klimatyzatora jako źródła ciepła do nowo budowanego domu.

Tabela 1. Porównanie klimatyzatorów Gree dedykowanych do ogrzewania

  Zakres wydajności grzanie Klasa energetyczna grzanie Zakres pracy grzanie
Amber Prestige 3,50 ~ 7,03 kW A+++ ~ A+ -30°C
U-Crown 3,20 ~ 5,30 kW A++~ A+ -30°C
Fairy 3,00 ~ 7,80 kW A+ -25°C
Lomo Luxury Plus 3,00 ~ 7,80 kW A+ -25°C

Pompy ciepła Versati - czysta energia i energooszczędność

Gree to także pompy ciepła, czyli technika ogrzewania, wykorzystująca układy chłodnicze, współpracujące z instalacjami wodnymi. Urządzenia Versati to idealne rozwiązanie dla wydajnego, ekonomicznego i łatwego w obsłudze ogrzewania domów jednorodzinnych.

Jednostki Versati występują w wersjach Monoblok, Split oraz - od stycznia 2023 - również w wersji All in One. Mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania, chłodzenia, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej, a ich zakup podlega dofinansowaniu w ramach programów proekologicznych, przewidzianych dla domów mieszkalnych.

Pompy ciepła Gree Versati All in One to urządzenia typu Split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 185 l. Zintegrowanie zbiornika z hydromudułem wewnętrznym gwarantuje wygodę zarówno doboru i montażu, jak i eksploatacji urządzenia. Pozwala także na oszczędność miejsca w stosunku do układu z zewnętrznym zbiornikiem. Wymiar jednostki wewnętrznej to tylko 60 x 65 cm przy 180 cm wysokości. Jedna kompaktowa jednostka zapewnia ciepłą wodę użytkową oraz wodę grzewczą. Co więcej, montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika. Pompa, występująca w wydajnościach grzewczych od 4,0 do 15,5 kW, została wyposażona w nowoczesny, dotykowy sterownik z menu w języku polskim oraz moduł Wi-Fi, umożliwiający sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca poprzez aplikację.

Pompa ciepła Versati All in One
Pompa ciepła Versati All in One

Pompy Versati Monoblok dostępne są w nowej, ulepszonej wersji. Urządzenia, które zyskały dużą popularność ze względu na łatwość montażu i dużą wydajność, charakteryzują się obecnie jeszcze wyższymi współczynnikami efektywności energetycznej oraz zwiększoną niezawodnością grzania. Współczynnik COP tych modeli osiągać może nawet ponad 5,0. Dodatkowo, nowa seria pomp ciepła monoblok wyposażona została w fabryczne grzałki szczytowe. Dzięki dwustopniowej regulacji mogą one wspomagać pompę ciepła podczas skrajnie niskich temperatur zewnętrznych. W ofercie dostępne są modele o wydajnościach grzewczych od 8,2 do 15,7 kW.

Pompy Versati Split to urządzenia umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakonwektory. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy od 6,0 do 15,5 kW znajdują zastosowanie zarówno w niewielkich budynkach mieszkalnych, jak i niedużych inwestycjach komercyjnych. Wysokie parametry oraz nowoczesna konstrukcja sprawiają, że cechuje je wyjątkowa energooszczędność oraz niezawodność. Versati Split jest wyposażona we wbudowany zawór 3-drogowy, dzięki któremu możliwa jest łatwa instalacja zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Systemy VRF - GMV6 z odzyskiem ciepła

Trzecią odsłoną projektu Ciepło z Gree są zaawansowane technicznie, duże systemy VRF, które mogą obsługiwać biurowce i wielolokalowe obiekty. Zwiększają atrakcyjność inwestycji poprzez wykorzystanie ekologicznych systemów Heat Recovery, umożliwiających odzysk ciepła. Rozwiązania te dają możliwość równoczesnej realizacji pracy w trybie grzania i chłodzenia oraz znacznie zwiększają energooszczędność budynków. Technologia kontroli energooszczędnego odzysku ciepła oraz wysokowydajna sprężarka DC inwerterowa pozwalają na osiągnięcie współczynnika efektywności jednoczesnego grzania i chłodzenia na poziomie nawet 9,0. Systemy z odzyskiem ciepła szóstej generacji zwiększyły zatem ten wskaźnik w stosunku do GMV5 HR o 12,5%. Ponadto najnowsza wersja GMV6 systemów HR pozwala na integrację z hydroboxem oraz współpracę z instalacjami wodnymi. Dzięki temu układy mogą obsługiwać ogrzewanie wodne oraz przygotowanie CWU. Co więcej, przygotowanie ciepłej wody użytkowej może być realizowane przy odzysku ciepła podczas chłodzenia.

Na zdjęciu otwierającym: jednostka wewnętrzna do systemu VRF - GMV6 z odzyskiem ciepła

Dowiedz się więcej na www.gree.pl/cieplo-z-gree

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania