W drodze do energetycznej niezależności - pompa ciepła w parze z fotowoltaiką

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
W drodze do energetycznej niezależności - pompa ciepła w parze z fotowoltaiką

W otoczeniu wzrostów cen nośników energii takich jak węgiel czy gaz, Polacy obawiają się rachunków za prąd oraz ogrzewanie. Poszukujemy więc rozwiązań, które odciążą domowy budżet, zapewnią stabilność kosztów, a także pozwolą na przynajmniej częściową niezależność energetyczną. Jednym z najlepszych rozwiązań jest połączenie dwóch systemów OZE: pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Co sprawia, że ich duet jest tak efektywny?

aktualizacja: 2023-07-31 09:57:05

Darmowa energia z natury

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz sytuacja ekonomiczna zachęcają do rozwiązań wykorzystujących energię odnawialną. Osoby, które w ostatnich latach postawiły na pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne były w czasie kryzysu energetycznego bardziej odporne na duże wzrosty cen. Technologie takie jak pompy ciepła i fotowoltaika są kluczowymi elementami przyszłości energetyki. Są one nie tylko zrównoważone, ale również mogą przynieść znaczne oszczędności.

Pompa ciepła firmy Euros Energy to urządzenie wykorzystujące ciepło z gruntu, wody lub powietrza, dlatego nie szkodzi środowisku. Dzięki niej można uzyskać nawet do 90% niższe opłaty za ogrzewanie! Kolejny element ekosystemu domu to instalacja fotowoltaiczna. Gwarantuje ona własną produkcję prądu i niezależność od ciągle zmieniających się cen na rynku energetycznym. Wykorzystanie w pełni możliwości promieni słonecznych to szansa na uzyskanie samodzielności energetycznej i dodatkowych oszczędności. Fotowoltaika to własne źródło prądu. Jest w stanie zasilić całe gospodarstwo domowe - od komputera i kuchenki, po pompę ciepła oraz klimatyzację. W praktyce oznacza to, że możemy wykorzystać energię słoneczną nie tylko do zasilania domowych urządzeń elektrycznych, ale także do ogrzewania i chłodzenia domu.

Duet idealny?

Korzyści z połączenia pomp ciepła i fotowoltaiki:

  • Redukcja emisji CO2 - te dwa systemy razem mogą znacznie zmniejszyć ślad węglowy domu, ponieważ energia jest produkowana na miejscu, bez emisji szkodliwych substancji.
  • Oszczędność energetyczna - połączenie tych technologii może znacznie obniżyć rachunki za energię, zwłaszcza w długim okresie.
  • Niezależność energetyczna - takie rozwiązanie umożliwia tworzenie domów autonomicznych energetycznie, które są mniej zależne od zewnętrznych dostawców energii.
  • Długoterminowa rentowność - inwestycja w te technologie zwraca się w długim okresie. Dodatkowo, istnieją programy wsparcia finansowego i ulgi podatkowe dla właścicieli domów instalujących te systemy.

Pierwszym krokiem do wdrożenia odnawialnych źródeł energii w swoim domu jest zrozumienie swoich potrzeb energetycznych i zasięgnięcie porady u ekspertów, którzy doradzą najlepsze połączenie urządzeń.

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to nie tylko wkład w ochronę naszej planety, ale także korzyści finansowe. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem i podjęcia decyzji o zastosowaniu technologii pomp ciepła i fotowoltaiki w swoim domu. To inwestycja, która przynosi korzyści już teraz i będzie przynosiła je jeszcze przez wiele lat.

Więcej informacji na temat pomp ciepła i fotowoltaiki można znaleźć na stronie producenta: https://www.eurosenergy.com/heat_pumps/pompa-ciepla-euros-atmo-7/ lub pod numerem telefonu: +48 22 250 16 06.


EUROS ENERGY Sp. z o.o.
ul. Macieja Rataja 4f, 05-850 Koprki
tel. +48 22 250 16 05
https://eurosenergy.com, office@eurosenergy.com

Zdaniem naszych Czytelników

01 Aug 2023, 18:17

Komentarz dodany przez Janko: Wszystko fajnie się prezentuje na papierze, a rzeczywistość jest z goła trochę inna. Idealny to był duet pompy ciepła gruntowej i fotowoltaiki na starych zasadach (systemie upustów). Teraz przy net-billingu staje się to mniej opłacalne i w dodatku limit ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE