Innowacyjna pompa ciepła Daikin Altherma

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Innowacyjna pompa ciepła Daikin Altherma

Firma Daikin z powodzeniem, od kilkudziesięciu lat mocno rozwija się w zakresie urządzeń grzewczych, szczególnie pomp ciepła. Pompy ciepła Daikin Altherma zyskują coraz większą popularność wśród instalatorów oraz inwestorów. W 2022 roku do portfolio Daikin Altherma dołączyły nowe, innowacyjne urządzenia na czynnik R32.

aktualizacja: 2022-11-22 07:11:55

Na dzień dzisiejszy gama produktów grzewczych Daikin jest już bardzo szeroka. Doceniają to instalatorzy i firmy współpracujące, ponieważ zawsze są w stanie zaproponować inwestorowi odpowiednie dla niego rozwiązanie. Wśród produktów grzewczych Daikin znajdziemy zarówno kotły gazowe, pompy ciepła gruntowe na czynnik chłodniczy R32, jak i powietrzne na czynnik chłodniczy R32: niskotemperaturowe, wysokotemperaturowe, pompy ciepła hybrydowe i tylko do c.w.u. Jednostki wewnętrzne większości pomp ciepła Daikin występują w 3-ch wariantach: naścienne, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. oraz w wersji ECH2O z możliwością podłączenia systemu solarnego. Podsumowując, Daikin jest w stanie zaproponować rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagającego klienta, równocześnie mając pewność co do wysokiej jakości zastosowanych produktów.

Pompa ciepła Daikin Altherma 3
Pompa ciepła Daikin Altherma 3

Na początku 2022 roku do oferty dołączył nowy produkt - niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 R. Jest to urządzenie typu split na czynnik chłodniczy R32 o mocach: 11, 14, 16 kW. Pompa ta ma możliwość przygotowania wody grzewczej, c.w.u. oraz chłodzenia, w zależności od wybranego modelu. Uwagę zwraca także nowy wygląd: czarny stylowy panel zasłaniający pojedynczy wentylator oraz szara obudowa o niewielkich wymiarach 870 × 1100 × 460 mm (wys. × szer. × głębokość). Jednostka dostarcza wodę grzewczą o temperaturze do 60°C do temp. zewnętrznej -7°C i jest przewidziana do zastosowania w nowych budynkach. System poradzi sobie w najzimniejszym klimacie bez problemu działając do temp. zewnętrznej -25°C.

Kolejną nowością jest średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 H MT do zastosowania do renowacji budynków. Urządzenia uzupełniają typoszereg pomp ciepła typu hydrosplit Daikin Altherma 3 H HT o mniejsze wielkości: 8, 10, 12 kW. Stylowe jednostki zewnętrzne wyposażone w jeden wentylator, gwarantują pracę nawet do temp. zewnętrznej -28°C. Jednostka jest w stanie dostarczyć wodę grzewczą o temperaturze do 65°C do temp. zewnętrznej -15°C, co sprawia, że jest idealna do modernizacji instalacji grzewczych. Wysokie temperatury wody grzewczej uzyskano dzięki zastosowaniu sprężarki z podwójnym wtryskiem. Co więcej, dzięki wygłuszającej 3-warstwowej obudowie sprężarki i podkładkach antywibracyjnych, ciśnienie akustyczne urządzenia zewnętrznego wynosi zaledwie 38 dB(A) w trybie normalnym, i 35 dB(A) w trybie cichym w odległości 3 m od urządzenia - dlatego nie będzie uciążliwe dla inwestora, ani dla sąsiadów.

Warto też zwrócić uwagę na ostatnią nowość z serii Daikin Altherma, czyli systemy pomp ciepła dla wielorodzinnych, wysokich budynków zapewniające ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową. Koncepcja systemu Daikin Altherma 3 EWSA polega na tym, że w każdym mieszkaniu mamy kompaktową jednostkę pompy ciepła woda-woda na R32, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l ze stali nierdzewnej. Pompy ciepła zasilają wodą grzewczą o temp. do maksymalnie 65°C instalację ogrzewania podłogowego lub grzejników. Dla każdego z urządzeń dolnym źródłem ciepła jest wspólna pętla wodna o temp. 20-25°C. Temperaturę wody w pętli może utrzymywać wytwornica wody lodowej zainstalowana np. na dachu budynku, lub miejska sieć ciepłownicza. Z zalet tego rozwiązania możemy wymienić redukcję emisji CO2, redukcję zużycia energii pierwotnej dla budynku, brak indywidualnych jednostek zewnętrznych klimatyzacji na balkonach/elewacji, a zastosowane jednostki wewnętrzne wymagają minimalnej przestrzeni serwisowej od frontu urządzenia oraz charakteryzują się cichą pracą na poziomie 29 dB(A) ciśnienia akustycznego w odległości 1 m.

Magdalena Sawicka-Balcerzak
Manager ds. produktów grzewczych i klimatyzacyjnych Daikin
Na zdjęciu otwierającym: Agregat Daikin oszroniony zimą.


Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
The Park Warsaw, ul. Krakowiaków 36
02-255 Warszawa
tel. 22 319 90 00
office@daikin.pl
www.daikin.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania