By nie tracić 20% lub 30% energii w ramach opłaty za jej magazynowanie w sieci, możemy spróbować zwiększyć chwilowe zużycie - autokonsumpcję w momencie, gdy instalacja generuje więcej prądu. Przykładowo w tym celu wykorzystać grzałkę w bojlerze c.w.u., choć nie zawsze będzie to możliwe i często ekonomicznie nieuzasadnione.
Dużo bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się spożytkowanie tej nadwyżki do celów grzewczych. Zastosowanie naszych kotłów elektrycznych, a zwłaszcza modeli wyposażonych w funkcjonalność PV ready umożliwia taką właśnie optymalizację. Zainstalowany licznik programowania zużycia, który możemy ustawić z wykorzystaniem aplikacji na smartfona, to z pewnością wygodna funkcjonalność. Zaawansowana seria LCD wyposażona jest fabrycznie w sterowanie pogodowe oraz wbudowany program tygodniowego sterowania. Opcjonalny pakiet c.w.u. umożliwi z kolei zaprogramowanie pracy w trybie grzania ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji. Całością można także sterować za pomocą czujników radiowych.
Decydując się wyłącznie na dogrzewanie kotłem elektrycznym podczas mrozów lub rozważając jego zastosowanie w przypadku awarii głównego źródła ciepła - można rozważyć serię standardową LED. Nie oferuje ona tylu opcji, ale za to pozwoli jeszcze ograniczyć koszt zakupu urządzenia, nie rezygnując jednocześnie z niezbędnego wyposażenia. Jesteśmy wówczas w stanie zmieścić się z inwestycją w kwocie poniżej 2000 złotych.
Aby ułatwić dobór jednego z 12 dostępnych modeli zachęcamy do skorzystania z poniższych tabel oraz odwiedzenia naszej strony www.elterm.pl, na której znajduje się przyjazny konfigurator doboru naszych kotłów elektrycznych.
Tabela doboru mocy kotła
Elektryczne kotły wodne - wyposażenie
Porada firmy Elterm