Piece na drewno jako źródło ogrzewania

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Piece na drewno jako źródło ogrzewania

W niepewnych czasach, kiedy ceny energii rosną jak jeszcze nigdy w historii oraz zaczynają się pojawiać obawy związane z jej dostępnością, coraz więcej osób zaczyna zwracać się w stronę w stronę urządzeń opalanych drewnem. I z każdą następną podwyżką cen gazu i prądu wybór pieców staje się coraz bardziej rozsądny.

aktualizacja: 2022-10-28 06:34:12

Urządzenia grzewcze na drewno gwarantują nam pewnego rodzaju autonomię - nasze ciepło staje się zupełnie niezależne od sieci gazowej czy elektrycznej. Wystarczy nam jedynie zapas odpowiedniego drewna aby zapewnić nam ciepło, a w przypadku takich pieców jak najnowsza Saga 107 oraz 101 czy też duży Tai 55 bądź bardziej rustykalna 760MD i 40CBS dzięki zastosowaniu specjalnych płyt, możliwe jest nawet ugotowanie na nich obiadu.

Piec opalany drewnem Tai 55
Piec opalany drewnem Tai 55

Montaż wolnostojącego pieca jest to stosunkowo proste i szybkie. Procedura, którą można wykonać bez wcześniejszego przygotowania, nawet w pełni wykończonych domach, wystarczy jedynie podłączenie do komina. W przeciwieństwie do wkładów kominkowych nie trzeba robić zabudowy, wystarczy jedynie zapewnić odpowiednio duży odstęp od łatwopalnych materiałów takich jak zasłony czy meble.

Instalacja pieca zajmuje kilka godzin i jest możliwie mało inwazyjna, szczególnie kiedy porównamy ją do takich sposobów ogrzewania jak np. pompa ciepła, jest to olbrzymia oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i cennego czasu. Dzięki temu, nawet w chwili obecnej nie jest za późno, aby zamontować piec w domu przed nadchodzącą zimą i zapewnić sobie bezpieczeństwo związane z ciepłem.

Piec opalany drewnem Saga 101
Piec opalany drewnem Saga 101

Dodatkowo, wolnostojące piece mogą być skutecznym rozwiązaniem na ogrzanie nie tylko domu, ale i miejsc pracy, zarówno biur jak i pomieszczeń użytkowych takich jak warsztaty samochodowe lub mniejsze zakłady produkcyjne. Jako, że podwyżki cen nośników energii takich jak prąd czy gaz są najwyższe właśnie dla przedsiębiorców, coraz częściej możemy spotkać piece na drewno już nie tylko jako ozdobę czy też okazyjnie używane urządzenie, ale jako regularnie eksploatowane, funkcjonalne źródło ciepła.

Ponadto, takie piece jak 760MD (na zdjęciu otwierającym artykuł) oraz Tai55MD, są urządzeniami typu „multi fuel" co oznacza, że mogą pracować zarówno na drewnie, jak i na dobrej jakości węglu, co zapewnia nam więcej możliwości jeśli chodzi o pozyskiwanie materiału na opał oraz jego składowanie.


https://dovre.com.pl/

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania