Rozwiązanie TESY łączące energię aerotermalną i słoneczną w celu zwiększenia wydajności

Rozwiązanie TESY łączące energię aerotermalną i słoneczną w celu zwiększenia wydajności

Połączenie energii aerotermalnej z fotowoltaicznym systemem energii słonecznej jest jedną z najlepszych opcji poprawy zrównoważenia i efektywności energetycznej dla większych oszczędności energii w domu.

Jak wiadomo, zarówno energia aerotermalna, jak i panele fotowoltaiczne dostarczają czystą i odnawialną energię (odpowiednio z powietrza i słońca) oraz optymalizują zużycie energii generowanej przez klimatyzację i produkcję CWU w domu. W przypadku pomp ciepła AquaThermica TESY, oprócz zaspokojenia w 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę w domu, zapewniają one do 75% oszczędności energii w porównaniu z innymi urządzeniami.

Zalety połączenia energii aerotermalnej i własnego poboru energii fotowoltaicznej

Stworzenie systemu poboru własnego opartego na systemie aerotermalnym połączonym z panelami fotowoltaicznymi jest krokiem naprzód w wykorzystaniu energii odnawialnej. Dzięki magazynowaniu w bateriach oraz dzięki dobremu zwymiarowaniu instalacji, ciepła woda może być wytwarzana niezależnie od sieci elektrycznej.

Pompy ciepła powietrze-woda stosowane w systemach aerotermicznych wychwytują ciepło zawarte w otaczającym powietrzu i przekształcają je w energię użyteczną dla domu. Odbywa się to poprzez cykl sprężania gazu chłodniczego, w którym ciepło pochłonięte z powietrza jest przekazywane do wody, która jest przechowywana w akumulatorze gotowym do użytku domowego.

Pompy ciepła są bardzo wydajne. Średnio na każdy zużyty kW można wytworzyć od 4 do 5 kW energii cieplnej. Połączenie energii aerotermalnej z systemem fotowoltaicznym o własnym zużyciu wykorzystuje zalety, które obie oferują, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną i wydajność systemu.

Sprzęt fotowoltaiczny ma możliwość zamiany energii słonecznej na energię elektryczną. W tym celu używają różnych elementów. Najbardziej znane są panele słoneczne (działające za pomocą efektu fotoelektrycznego), ale potrzebne są również falowniki słoneczne (do przekształcania prądu stałego na prąd przemienny) i baterie (które pozwalają na przechowywanie energii do późniejszego wykorzystania).

Ponieważ aerotermiczne pompy ciepła wymagają do pracy pewnego procentu energii elektrycznej, jeśli jesteśmy w stanie wytworzyć taką ilość energii za pomocą paneli słonecznych, zależność energetyczna od sieci jest maksymalnie zmniejszona.

Jest to główny powód łączenia energii aerotermalnej i fotowoltaicznej: panele słoneczne zapewniają "paliwo" dla pompy ciepła, przekształcając energię aerotermalną w energię w 100% odnawialną.

Poznaj wszystkie cechy pomp ciepła AquaThermica TESY na stronie www.tesy.pl.
AquaThermica - pompa ciepła powietrze-woda

Inne korzyści płynące z połączenia energii aerotermalnej i fotowoltaiki z własnego zużycia w domu to:

  • Autonomia energetyczna.
  • Szybki zwrot z inwestycji (6-7 lat).
  • Możliwość przechowywania nadwyżek. Pompy ciepła zintegrowane z instalacjami fotowoltaicznymi zawierają system regulacji klimatu. W ten sposób, gdy produkcja fotowoltaiki jest wyższa niż zużycie domu, gromadzi się nadwyżka ciepłej wody, którą można wykorzystać wtedy, gdy jej potrzebujemy.
  • Wykorzystanie nadwyżki energii elektrycznej do innych celów (dostawa urządzeń elektrycznych, oświetlenie itp.).
  • Maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ w trakcie procesu nie dochodzi do spalania i nie powstają żadne odpady.
  • Minimalna konserwacja. Połączenie energii aerotermalnej i paneli fotowoltaicznych generuje czysty i wygodny zintegrowany system, który wymaga minimalnej konserwacji.
  • Poprawa certyfikacji energetycznej domu.
  • Możliwość różnych kombinacji hybrydowych dzięki wzrostowi liczby produktów zaprojektowanych przez wiodących producentów w branży, takich jak TESY. 

Rozwiązanie TESY łączące energię aerotermalną i słoneczną w celu zapewnienia samowystarczalności

Integracja pompy ciepła powietrze-woda z systemem solarnym jest uważana za najlepszą alternatywę, aby uzyskać maksymalną wydajność z energii aerotermalnej: energia elektryczna, której pompa ciepła potrzebuje do pracy, a która nie jest pobierana z powietrza, jest uzyskiwana ze słońca, zamykanie koło efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

AquaThermica to seria aerotermicznych pomp ciepła TESY do produkcji ciepłej wody w domu. Seria składa się z pomp ciepła o pojemności 200 i 260 litrów do montażu na ziemi oraz modeli z wbudowanym wymiennikiem ciepła i bez niego.

Jeśli chcemy podłączyć pompę ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej do alternatywnego źródła energii, takiego jak panele fotowoltaiczne, AquaThermica jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ ma wbudowaną centralę słoneczną do sterowania panelami fotowoltaicznymi, bez potrzeby dodatkowa instalacja. Tymczasem modele z wymiennikiem ciepła idealnie sprawdzają się, gdy potrzebujemy podłączyć pompę ciepła do kotła lub instalacji solarnej.

Poznaj wszystkie cechy pomp ciepła AquaThermica TESY na stronie www.tesy.com.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz