Falowniki dostosowane do paneli PV o dużej mocy

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Falowniki dostosowane do paneli PV o dużej mocy

Coraz większą popularnością cieszą się duże panele słoneczne. Stosując je, należy dobrać odpowiedni falownik, gdyż nie wszystkie, które są dostępne na rynku, mogą z nimi współpracować. Zwiększone wejście prądowe DC, wymagane do najnowszych modułów PV, posiadają falowniki Solplanet serii ASW LT-G2 o mocy 8-20 kW.

aktualizacja: 2022-01-24 10:39:08

Seria ASW LT G2 charakteryzuje się szerokim zakresem napięć startowych MPPT, od 150V do 1000V. Dodatkowo posiada dwa układy MPPT, co zwiększa możliwości i wygodę instalacji.

Falowniki wyposażone są standardowo w moduł WiFi. Jednakże istnieje również możliwość dokupienia modułu 4G z przedpłaconą kartą SIM na 5 lat do monitoringu instalacji, wszędzie tam, gdzie nie ma zasięgu WiFi.

Przewymiarowanie DC względem AC wynosi do 1.5. 

Ale to nie wszystko, inwertery wyposażone są w podwójny uchwyt, co umożliwia prosty i szybki montaż przy użyciu standardowych narzędzi. Złącze Plug-in oraz złącza Phoenix Contact do szybkiej i pewnej instalacji.

Poznaj nowe falowniki 3-fazowe ASW LT-G2, film Solplanet.

Mocne i … piękne

Kto powiedział, że falowniki nie mogą się ładnie prezentować? Nowe falowniki Solplanet są mocne oraz piękne, otrzymały nagrodę RedDot Award - Oscar Design’u za wyjątkowe wzornictwo.

Falownik Solplanet
Instalacja fotowoltaiczna gruntowa o mocy 9,68 kWp wykonana przez firmę Grosun, fot. Solplanet.

Marka Solplanet 

Solplanet to marka falowników fotowoltaicznych należących do firmy AISWEI, która specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji tych urządzeń od 2007 roku.

Falowniki Solplanet są objęte 10-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 15 i 20 lat, a certyfikat gwarancyjny pobrać ze strony internetowej producenta. 

W ofercie dostępne są falowniki 1-fazowe, 3-fazowe, od 1 do 50 kW, akcesoria, np. moduł 4G z przedpłaconą kartą SIM na okres 5 lat, a także system do monitorowania i zarządzania instalacją w języku polskim (własna aplikacja i chmura, APP & Cloud). System monitorowania daje możliwość wysyłania automatycznych komunikatów ostrzegawczych. Dane dotyczące instalacji fotowoltaicznej są prezentowane w prosty i czytelny sposób, np. za pomocą wykresów. 

Solplanet zapewnia lokalny serwis na terenie całego kraju za pośrednictwem firmy Fixit SA, z infolinią techniczną przeznaczoną, zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika, czynną od poniedziałku do piątku pod numerem +48 13 4926109. Gwarancja door-to-door. Wymiana urządzenia w ciągu 48 h.

Falowniki Solplanet dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów: Emiter, Grodno, Manitu Solar, MPL Energy oraz OEM Energy. 

Więcej informacji o inwerterach Solplanet można znaleźć na stronie www.solplanet.net/pl lub wysyłając zapytanie pod adres mailowy: sales.pl@solplanet.net.


www.solplanet.net/pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje