Pora na uruchomienie domu inteligentnego pod Warszawą...

Dom inteligentny - wdrożenie i uruchomienie systemu Grenton

Pora na uruchomienie domu inteligentnego pod Warszawą...

Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, roletami, kinem domowym, systemem alarmowym, podlewaniem ogrodu - to podstawowe funkcjonalności domu inteligentnego. Wystarczy zaprogramować funkcje, by dom zaczął reagować. Warto wiedzieć, że dom inteligentny to sterowanie domem bez nieustannej ingerencji użytkowników. Różne scenariusze przewidują "zachowania" domu, gdy są domownicy, gdy ich nie ma, gdy ktoś wstaje w nocy, gdy ogród jest przesuszony, itp. Dom inteligenty wie, czy ktoś w danym pomieszczeniu jest, czy go nie ma. Zapali lub zgasi światło, ustawi temperaturę, podniesie lub opuści roletę. To i funkcjonalne, i - przyznacie - niezwykle ekscytujące...

Scenariusze ustala się dopiero po ułożeniu instalacji i zamontowaniu modułów - w jaki sposób dom ma reagować na różne sytuacje? Te ustalenia można dowolnie zmieniać. Oczywiście, znajomość codziennego harmonogramu domowników ułatwia programowanie domu inteligentnego. Po kilku tygodniach użytkowania następuje robocze spotkanie właścicieli domu z instalatorem i korekta scenariuszy. Dom inteligentny można dowolnie dopasować do oczekiwań i potrzeb.

Co jest sercem systemu Grenton? Moduły sterujące w rozdzielnicy. A w części mieszkalnej, smart panel Grenton - wielofunkcyjne urządzenie, które można w dowolny sposób programować - włączanie funkcji następuje przez dotyk i ruchy ręką.

Grenton to system przewodowy oraz bezprzewodowy. Urządzenia bezprzewodowe pozwalają w prosty sposób rozbudowywać system o nowe funkcjonalności już po rozpoczęciu użytkowania domu.

Dom inteligentny to nie gadżet, to system który ułatwia życie w domu i generuje konkretne oszczędności. A do tego ile jest frajdy? Zapraszamy do obejrzenia filmu...

Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny