System sterowania ogrzewaniem COMAP Smart Home

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
System sterowania ogrzewaniem COMAP Smart Home

System sterowania COMAP Smart Home to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie rachunku za ogrzewanie średnio o 25% przy zachowaniu komfortu termicznego w pomieszczeniach.

aktualizacja: 2022-12-08 11:38:21

Autonomiczny termostat COMAP nie wymaga precyzyjnego programowania. Dostosowuje się do przyzwyczajeń mieszkańców i wykrywa, kiedy są oni w pomieszczeniu, a kiedy nie. Urządzenie uwzględnia wilgotność powietrza wewnętrznego, zyski ciepła związane z ekspozycją na słońce czy inne zyski ciepła pochodzące od urządzeń domowych.

Analizowane są także cykle ogrzewania oraz dane pogodowe (bieżące i prognozowane), aby zmaksymalizować wydajność kotła gazowego, pompy ciepła lub kotła na pellet. Dzięki temu inteligentnemu rozwiązaniu można zarządzać zużyciem energii, co w efekcie przekłada się na znaczące obniżenie rachunków w domach jednorodzinnych, biurach i budynkach wielorodzinnych.

Dzięki dedykowanej aplikacji Smart Home, każdy kto posiada dostęp może z poziomu smartfonu czy komputera zdalnie regulować wysokość temperatury w pomieszczeniach i monitorować zużycie energii. Aplikacja jest dostępna w sklepach Play Store i Apple Store.

COMAP Smart Home, w tym inteligentne termostaty i głowice elektroniczne są kompatybilne z większością dostępnych instalacji ogrzewania. System świetnie współpracuje z ogrzewaniem gazowym, pompą ciepła, czy ogrzewaniem elektrycznym (styk beznapięciowy).

Firma powiązana:
Comap

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!