Czy instalacja centralnego odkurzacza może ulec zanieczyszczeniu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy instalacja centralnego odkurzacza może ulec zanieczyszczeniu?

Czy rurociąg centralnego odkurzacza może ulec zanieczyszczeniu i wydzielać nieprzyjemny zapach?

Rury, chociaż przedostaje się przez nie kurz i brud, nie pokrywają się od środka zanieczyszczeniami, są antystatyczne.

Poza tym prędkość przepływu powietrza jest bardzo duża - wynosi ponad 100 km/h i w takich warunkach trudno, by cokolwiek przykleiło się do ścianek. Rury w środku są bardzo gładkie, a to także utrudnia osadzanie się brudu. Cała instalacja zakończona jest gniazdami ssawnymi, które - jak pokrywki od koszy na śmieci - stanowią szczelną zaporę.

Niekiedy - jeśli system jest niewłaściwie wykonany, a rury niedokładnie oszlifowane - na ich łączeniach mogą zaczepiać się włosy. Nowością są małe gumowe kulki wielokrotnego użytku, które wrzuca się do instalacji raz na jakiś czas i w ten sposób ją czyści.

Aleksandra Kuśmierczyk
Na zdjęciu otwierającym: W sprzedaży można znaleźć gumowe kulki, które służą do czyszczenia instalacji schowanej w ścianie domu. (fot. Dominujące Systemy)

Dodaj komentarz

time image
time image
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!