W jaki sposób wykonać estetyczną renowację starego tarasu z płytkami?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
W jaki sposób wykonać estetyczną renowację starego tarasu z płytkami?

Odpadające płytki na balkonie to częsty widok w naszym kraju. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęstszymi są: dobór niewłaściwych materiałów lub wykonanie tarasu/balkonu niezgodnie ze sztuką budowlaną. Problem zaczyna się od miejsca, gdzie kontakt z wodą jest największy, czyli od strefy okapowej.

aktualizacja: 2022-08-01 10:52:27

Pojawia się pytanie, na co zwrócić uwagę podczas remontu tarasu tak aby był on nie tylko trwały, ale również miał wysokie walory estetyczne? Ogólnie rzecz biorąc należy przeprowadzić remont całej płyty balkonowej, pomimo większych kosztów.

Remont rozpoczynamy od usunięcia wszystkich starych płytek, po skuciu wykonujemy warstwę wyrównującą z zachowaniem właściwego spadku w kierunku okapnika (około 3%). Na całość nanosimy warstwę hydroizolacji.

Kolejnym etapem jest wykonanie strefy okapowej z zastosowaniem aluminiowych profili okapowych które są odporne na korozję, łatwiejsze w montażu od blachy i co najważniejsze właściwie odprowadzają wodę na zewnątrz. Profile mocujemy mechanicznie do podłoża przy pomocy kołków i zatapiamy w warstwie hydroizolacji. Po wyschnięciu przechodzimy do klejenia płytek.

Wspominane wyżej profile zapewniają również wysoką estetykę wykonania dzięki systemowym rozwiązaniom. To oznacza, iż wszystkie elementy do siebie pasują, są gotowe narożniki, łączniki, odbojniki - jednym słowem wszystko co jest potrzebne do wykonania właściwego "okapnika" nawet do nietypowych kształtów tarasów i balkonów, dodatkowo w kolorze w jakim klient tylko sobie życzy. Pełna ochrona antykorozyjna całego systemu sprawia, iż tak wykonany balkon będzie prezentował się dobrze przez wiele lat.

Tomasz Siwek
RENOPLAST
fot. otwierająca: Renoplast

Dodaj komentarz

time image
time image
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!