Renowacja elewacji krok po kroku
Elewacja domu - zniszczona , brudna, z zielonymi organicznymi nalotami? Zobacz jak krok po kroku można odnowić taką elewację produktami firmy Greinplast:
- Elewację należy wstępnie zmyć wodą.
- Trzeba nanieść preparat usuwający naloty organiczne i zabrudzenia.
- Elewację należy dokładnie umyć myjką ciśnieniową.
- Wszystkie uszkodzenia ścian należy naprawić.
- Na powierzchnię tynku nanieść preparat dezynfekujący.
- Po wyschnięciu można malować ścianę farbę elewacyjną...
Krótki przewodnik: wybieramy właściwą farbę.
- Jeśli budynek jest w środowisku mokrym, w otoczeniu drzew albo brudzącym (na przykład przy drodze) trzeba wybrać inne farby elewacyjne niż w przypadku budynku stojącego w środowisku nieagresywnym. Warto wybrać farbę, która jak najmniej się elektryzuje, np. farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX, silikonową GREINPLAST FX lub silikatową GREINPLAST FS. Farba zabezpieczy fasadę przed wnikaniem wilgoci, a tym samym ograniczy podatność na zabrudzenia. Farby te zawierają substancje czynne w postaci tzw. mikrokapsułek. Dzięki tej technologii nie są wymywane z farby, a więc przez lata farba chroni elewację przed osiadaniem nalotów organicznych.
- Jeśli chcemy nowy budynek zabezpieczyć przed nalotem organicznym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farby podkładowej z dodatkiem substancji chroniącej powłokę oraz tynku biohydrofobowego GREINPLAST TPB.
- Jeżeli otoczenie domu jest nieagresywne, a zależy nam na jaskrawym kolorze ścian, warto wybrać farbę akrylową GREINPLAST FA lub elastyczną GREINPLAST FE. Farba elastyczna jest nie tylko bardzo odporna mechanicznie, ale też zwiększa trwałość koloru.
- Jeśli nie wiemy, jaką farbą wcześniej malowano ściany domu, jaki jest rodzaj położonego tynku, warto wybrać farbę elewacyjną na wszelkie podłoża, nawet stare tynki akrylowe - farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX. Jest to farba o obniżonej nasiąkliwości. Farba nanosilikonowa jest paroprzepuszczalna, można ją stosować i na ocieplenie wełną, i styropianem czy polistyrenem.
Rada na koniec: do odnowienia i malowania elewacji, warto używać produktów jednego producenta. Daje to pewność trwałego efektu - dom będzie jak nowy przez lata. Jak długo? Trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat. Regularne odświeżanie elewacji zapewni także trwałość i piękno tynku przez ten długi czas.
Przeczytaj także
Progi ECO PASS - brak barier i skuteczna ochrona przed chłodem i deszczem
Progi drzwiowe to element, który na pierwszy rzut oka może wydawać się mało istotny, jednak jego rola w komfortowym i energooszczędnym domu jest...
Jak działa klimatyzacja? Funkcja chłodzenia, funkcja grzania
Ogrzewanie podłogowe: jak dobrać idealną grupę pompową?