Elewacja domu - zniszczona , brudna, z zielonymi organicznymi nalotami? Zobacz jak krok po kroku można odnowić taką elewację produktami firmy Greinplast:

Renowacja elewacji krok po kroku

Elewacja domu - zniszczona , brudna, z zielonymi organicznymi nalotami? Zobacz jak krok po kroku można odnowić taką elewację produktami firmy Greinplast:

  1. Elewację należy wstępnie zmyć wodą. 
  2. Trzeba nanieść preparat usuwający naloty organiczne i zabrudzenia. 
  3. Elewację należy dokładnie umyć myjką ciśnieniową. 
  4. Wszystkie uszkodzenia ścian należy naprawić. 
  5. Na powierzchnię tynku nanieść preparat dezynfekujący. 
  6. Po wyschnięciu można malować ścianę farbę elewacyjną...

Krótki przewodnik: wybieramy właściwą farbę.

  • Jeśli budynek jest w środowisku mokrym, w otoczeniu drzew albo brudzącym (na przykład przy drodze) trzeba wybrać inne farby elewacyjne niż w przypadku budynku stojącego w środowisku nieagresywnym. Warto wybrać farbę, która jak najmniej się elektryzuje, np. farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX, silikonową GREINPLAST FX lub silikatową GREINPLAST FS. Farba zabezpieczy fasadę przed wnikaniem wilgoci, a tym samym ograniczy podatność na zabrudzenia. Farby te zawierają substancje czynne w postaci tzw. mikrokapsułek. Dzięki tej technologii nie są wymywane z farby, a więc przez lata farba chroni elewację przed osiadaniem nalotów organicznych.

  • Jeśli chcemy nowy budynek zabezpieczyć przed nalotem organicznym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farby podkładowej z dodatkiem substancji chroniącej powłokę oraz tynku biohydrofobowego GREINPLAST TPB.

  • Jeżeli otoczenie domu jest nieagresywne, a zależy nam na jaskrawym kolorze ścian, warto wybrać farbę akrylową GREINPLAST FA lub elastyczną GREINPLAST FE. Farba elastyczna jest nie tylko bardzo odporna mechanicznie, ale też zwiększa trwałość koloru.

  • Jeśli nie wiemy, jaką farbą wcześniej malowano ściany domu, jaki jest rodzaj położonego tynku, warto wybrać farbę elewacyjną na wszelkie podłoża, nawet stare tynki akrylowe - farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX. Jest to farba o obniżonej nasiąkliwości. Farba nanosilikonowa jest paroprzepuszczalna, można ją stosować i na ocieplenie wełną, i styropianem czy polistyrenem.

Rada na koniec: do odnowienia i malowania elewacji, warto używać produktów jednego producenta. Daje to pewność trwałego efektu - dom będzie jak nowy przez lata. Jak długo? Trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat. Regularne odświeżanie elewacji zapewni także trwałość i piękno tynku przez ten długi czas.

Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje