Renowacja elewacji krok po kroku
Elewacja domu - zniszczona , brudna, z zielonymi organicznymi nalotami? Zobacz jak krok po kroku można odnowić taką elewację produktami firmy Greinplast:
- Elewację należy wstępnie zmyć wodą.
- Trzeba nanieść preparat usuwający naloty organiczne i zabrudzenia.
- Elewację należy dokładnie umyć myjką ciśnieniową.
- Wszystkie uszkodzenia ścian należy naprawić.
- Na powierzchnię tynku nanieść preparat dezynfekujący.
- Po wyschnięciu można malować ścianę farbę elewacyjną...
Krótki przewodnik: wybieramy właściwą farbę.
- Jeśli budynek jest w środowisku mokrym, w otoczeniu drzew albo brudzącym (na przykład przy drodze) trzeba wybrać inne farby elewacyjne niż w przypadku budynku stojącego w środowisku nieagresywnym. Warto wybrać farbę, która jak najmniej się elektryzuje, np. farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX, silikonową GREINPLAST FX lub silikatową GREINPLAST FS. Farba zabezpieczy fasadę przed wnikaniem wilgoci, a tym samym ograniczy podatność na zabrudzenia. Farby te zawierają substancje czynne w postaci tzw. mikrokapsułek. Dzięki tej technologii nie są wymywane z farby, a więc przez lata farba chroni elewację przed osiadaniem nalotów organicznych.
- Jeśli chcemy nowy budynek zabezpieczyć przed nalotem organicznym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farby podkładowej z dodatkiem substancji chroniącej powłokę oraz tynku biohydrofobowego GREINPLAST TPB.
- Jeżeli otoczenie domu jest nieagresywne, a zależy nam na jaskrawym kolorze ścian, warto wybrać farbę akrylową GREINPLAST FA lub elastyczną GREINPLAST FE. Farba elastyczna jest nie tylko bardzo odporna mechanicznie, ale też zwiększa trwałość koloru.
- Jeśli nie wiemy, jaką farbą wcześniej malowano ściany domu, jaki jest rodzaj położonego tynku, warto wybrać farbę elewacyjną na wszelkie podłoża, nawet stare tynki akrylowe - farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX. Jest to farba o obniżonej nasiąkliwości. Farba nanosilikonowa jest paroprzepuszczalna, można ją stosować i na ocieplenie wełną, i styropianem czy polistyrenem.
Rada na koniec: do odnowienia i malowania elewacji, warto używać produktów jednego producenta. Daje to pewność trwałego efektu - dom będzie jak nowy przez lata. Jak długo? Trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat. Regularne odświeżanie elewacji zapewni także trwałość i piękno tynku przez ten długi czas.
Przeczytaj także
Czy Twój kocioł na pellet jest gotowy na mrozy? Sprawdź to!
Przygotowanie systemu grzewczego na pellet przed sezonem zimowym to kluczowy krok, który nie tylko zapewni efektywne działanie urządzenia, ale...
Jak są zbudowane pompy głębinowe?
Czy kominek na pellet naprawdę pomoże obniżyć rachunki za ogrzewanie?