Najtrudniejsze podczas remontu łazienki było wniesienie na piętro dużego lustra

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Najtrudniejsze podczas remontu łazienki było wniesienie na piętro dużego lustra

Co było najtrudniejsze podczas remontu? Wniesienie na piętro... długiego lustra. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest ciężkie. O mały włos nie zmieściłoby się na klatce schodowej, jeden róg się ukruszył - Aga, Czytelniczka Budujemy Dom, która łazienkę remontowała w 2015 r.

Zakres remontu i czas jego trwania:

 • przerobienie instalacji wodnej, kanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej; 
 • wykończenie ścian i blatu wodoodpornymi płytami g-k oraz gresem 60 × 60 cm; 
 • wyposażenie łazienki w nową armaturę sanitarną i zabudowę meblową. 
 • czas trwania remontu 5 tygodni.

Łazienka dla dzieci i gości:

 • Wym. 2,1 × 2,75 m. 
 • Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji. 
 • Wentylacja - grawitacyjna. 
 • Ogrzewanie - drabinka bez grzałki. 
 • Posadzka i ściany - z identycznych płyt gresu, imitujących piaskowiec. 
 • Armatura sanitarna - sedes podtynkowy; umywalka ceramiczna; wanna z akrylu, dł. 1,9 m. 
 • Dodatkowo - pralka. 
 • Baterie - chromowane. 
 • Meble - szafka z lakierowanej płyty MDF, długi blat. 
 • Oświetlenie - reflektorki sufitowe.
Pod blatem z umywalką stoi pralka oraz pojemna zabudowa szafkowa. Najtrudniejsze podczas remontu było... wniesienie na piętro dużego lustra.

Decyzja: poprzednio w łazience wanna stała tam, gdzie teraz jest blat, dużo miejsca zajmowała umywalka, sedes i kaloryfer. Było niefunkcjonalnie i ciasno. Dopiero kiedy mąż wyrzucił z niej stare sprzęty, zobaczyłam, że nie jest mała i przy zmianie układu zmieści się w tu pralka. Zależało mi, żeby znajdowała się blisko sypialni - wymarzyłam sobie, że wejdzie pod blat z umywalką. Od razu wydawało mi się, że nowa wanna powinna stanąć prostopadle do poprzedniej, ale wolałam to omówić z architektką wnętrz, którą poprosiłam o projekt.

Nową wannę z akrylu zamontowano przy innej ścianie niż poprzednio, a ścianę nad nią ozdobiono motywem fali (wydrukowanym na szkle).

Remont łazienki - rady i przestrogi:

Choć mamy takie same sprzęty co wcześniej, to po zmianie ich ustawienia, jest dużo wygodniej. Blat i zabudowa szafkowa, wykonana przez stolarza na wymiar, są super. Teraz mam dużo miejsca do przechowywania kosmetyków itp. Cieszę się z większej wanny. Ścianę nad nią ozdobiliśmy wydrukowaną na szkle morską falą, która odbija się w wielkim lustrze.

Co było najtrudniejsze podczas remontu? Wniesienie na piętro... długiego lustra. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest ciężkie. O mały włos nie zmieściłoby się na klatce schodowej, jeden róg się ukruszył. Na szczęście, zakryliśmy zniszczony narożnik obudową z płyty g-k.

Rada - planując wymiary dużego lustra, trzeba uwzględnić wielkość klatki i możliwości tragarzy. Kolejna - warto samemu sprawdzić szczegóły projektu, m.in. ilość gresu. Nasza projektantka źle ją wyliczyła i musiałam zamówić kolejną partię. Stawałam na głowie, bo gres pochodził z Włoch, w końcu kolega przywiózł go z fabryki swoim samochodem. Remont się przedłużył.

Jeśli chodzi o fototapety, druki na szkle, lustra, zabudowy łazienkowe, to zdecydowanie warto wysyłać przez Internet zapytania ofertowe do kilku firm - ceny potrafią się różnić o kilka tysięcy złotych przy najprostszych rzeczach o takich samych parametrach. Przykładowo zabudowa meblowa łazienki w wycenie zaproponowanej przez projektantkę miała kosztować 4 tysiące, czyli dwa razy tyle, ile zapłaciliśmy naszemu stolarzowi.

Koszty remontu łazienki:

 • 13 000 zł, w tym lustro 950 zł (z dostawą i montażem), zabudowa meblowa 2000 zł, druk na szkle 2500 zł (druk, hartowane i szlifowane szkło optiwhite o grubości 6 mm oraz pomiar i montaż)

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość fallka

16 Gru 2018, 13:00

Dlatego też nie mamy lustra

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje