Ile kosztuje budowa domu? Sprawdź aktualne koszty budowy na II kw. 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ile kosztuje budowa domu? Sprawdź aktualne koszty budowy na II kw. 2021

Planując budowę domu i chcąc się do niej dobrze przygotować należy właściwie oszacować koszty realizacji, by dostosować je do swoich możliwości finansowych. W tej kwestii niezbędny jest rzetelnie opracowany kosztorys, który precyzyjnie określi całościowe wydatki. Takie kosztorysy do wszystkich swoich projektów domów opracowuje Biuro Projektów ARCHON+ i już teraz oferuje swoim Klientom najnowsze kosztorysy budowlane na II kwartał 2021 r.

aktualizacja: 2021-06-22 08:55:22

Decydując się na wybór projektu domu ARCHON+ każdy Inwestor może dokładnie sprawdzić jego rzeczywiste koszty budowy. Na stronie danego projektu w zakładce kosztorys prezentowane jest skrócone zestawienie kosztów, opracowane na podstawie kosztorysów szczegółowych według krajowych cen publikowanych w zeszytach Sekocenbud. Zestawienie uwzględnia stawki minimalne i średnie, z podziałem na zlecony oraz gospodarczy system realizacji inwestycji. To dla każdego Inwestora duże ułatwienie, które pozwala jeszcze na etapie wyboru projektu sprawdzić jego aktualne, rzeczywiste koszty budowy. Klienci ARCHON+ mogą szybko porównać koszty realizacji projektów, którymi są zainteresowani i skorelować decyzję o zakupie z planowanym budżetem. Warto pamiętać, iż najlepiej porównywać koszty wyliczone dla stanu surowego zamkniętego, ponieważ ten etap budowy w każdym przypadku obejmuje analogiczny zakres prac. Koszty związane z wykończeniem w znacznym stopniu będą uzależnione od przyjętego przez Inwestora standardu, dlatego mogą znacząco różnić się w poszczególnych przypadkach.

Tutaj można obejrzeć projekty domów ARCHON+ i porównać ich aktualne koszty budowy 2021.

Każdy Inwestor kupując projekt domu w ARCHON+ może do niego zamówić także kosztorys budowlany, który opracowany w formie wygodnego w obsłudze programu. Dzięki temu, że kosztorysy są regularnie, co kwartał aktualizowane zgodnie z obowiązującymi stawkami Sekocenbud, zawsze zawierają rzeczywiste wyceny. Już teraz w ARCHON+ dostępne są najnowsze kosztorysy budowlane opracowane na II kwartał 2021 r. Kosztorys zdecydowanie ułatwia prace związane z organizacją całego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu. Jest niezbędny w opracowaniu harmonogramu budowy i przygotowaniu wniosku kredytowego. Zapewnia inwestorowi pełną kontrolę wydatków na każdym etapie budowy, pozwoli szybko porównać oferty cenowe z różnych składów budowlanych oraz wyceny od wykonawców. Kosztorys oferowany przez ARCHON+ zawiera przedmiar robót, czyli listę prac, niezbędnych do wykonania na danym etapie budowy oraz pełne zestawienia materiałów i sprzętu.

Na www.archon.pl można obejrzeć wszystkie projekty domów oraz sprawdzić informacje o aktualnych promocjach w Pracowni.

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Dar

29 Cze 2021, 07:18

Niestety, podobnie jak z mieszkaniami – domy warto kupować jak najszybciej i osobiście uważam też, że jeśli ktoś nie ma doświadczenia (sporego) w budowlance, to na budowie na własną rękę jeszcze bardziej straci.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje