Koszty budowy domu - ścianki działowe

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszty budowy domu - ścianki działowe

W projekcie HomeKONCEPT 72 G2 przewidziano wykonanie ścian działowych z ceramiki, podobnie jak ścian nośnych. Jednak dopuszcza się użycie też innych materiałów, np. silikatów (bloczków lub cegieł wapienno-piaskowych). Z racji większej gęstości będzie je cechować nieco lepsza izolacyjność akustyczna.

Jednak różnice nie będą wielkie, sposób wykonania się nie zmieni, różnica ceny także nie będzie istotna. Trzeba podkreślić, że to cena za ściany bez tynku. Uwzględniając obustronne otynkowanie trzeba do ceny ścianek działowych dodać jeszcze ok. 8000 zł (robocizna i materiały).

O cenie tynków trzeba zaś pamiętać patrząc na podane w kosztorysie rozwiązanie alternatywne w postaci ścianek szkieletowych. W ostatecznym rachunku będą one wyraźnie tańsze, właśnie dlatego, że nie trzeba już ich tynkować.

Jednak w przypadku tego projektu nie bardzo będziemy w stanie skorzystać z podstawowej zalety lekkich ścianek szkieletowych, czyli łatwości demontażu i wykonania w innym miejscu, żeby odmiennie podzielić przestrzeń na pomieszczenia. Wchodzi to w grę praktycznie tylko na poddaszu, ale i tak w ograniczonym zakresie. Tym bardziej, że w zaprojektowanych ściankach ukryto stalowe słupy podpierające konstrukcję dachu.

Koszty wykonania ścianek działowych

ŚCIANKI DZIAŁOWE MATERIAŁ [zł] ROBOCIZNA [zł] RAZEM [zł]
Ścianki z pustaków ceramicznych (bez tynku) 6500 5000 11 500
rozwiązanie alternatywne
Ścianki z bloczków silikatowych (bez tynku) 7000 5000 12 000
Ścianki szkieletowe z płyt gipsowo-kartonowych 6000 6000 12 000

Opracowanie cen i komentarz: Jarosław Antkiewicz
fot. otwierająca: Rockwool

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!