Koszty budowy domu - okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Koszty budowy domu - okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa

Ostatnią dużą pozycję w kosztorysie stanu surowego dla projektu HomeKONCEPT 72 G2 stanowi stolarka okienna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

Przeszkleń, i to o dobrym standardzie energetycznym, mamy tu zaś sporo. Nie będą tanie, ale po wprowadzeniu WT 2021 i tak nie bardzo mamy wybór - bez ciepłych trójszybowych pakietów się nie obejdzie.

W przypadku tego projektu i tak widać jednak daleko posunięty umiar jego twórców. Bo chociaż łącznie powierzchnia przeszkleń jest duża, to największe z nich są stałe (nieotwierane), przesuwne drzwi tarasowe są jedne i niezbyt duże. Pozostałe przeszklone drzwi to zaś tradycyjne wersje rozwierane.

Koszty montażu okien i drzwi zewnętrznych

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY MATERIAŁ [zł] ROBOCIZNA [zł] RAZEM [zł]
Okna, drzwi zewnętrzne 54 000 14 000 68 000

Opracowanie cen i komentarz: Jarosław Antkiewicz
fot. otwierająca: Aluplast

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!