Innowacyjne, niezawodne i proste systemy ogrzewania podłogowego

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Innowacyjne, niezawodne i proste systemy ogrzewania podłogowego

Reliance Worldwide Corporation® (RWC) to rodzina innowacyjnych marek, które zmieniają wydajność i efektywność w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych, inteligentnych domach i specjalistycznych branżach na całym świecie. Od wiodących na świecie systemów push-fit po opracowywanie rozwiązań inżynieryjnych do zastosowań przemysłowych, marki RWC pomagają klientom dostarczać, kontrolować, optymalizować rozwiązania w innowacyjny, niezawodny i prosty sposób każdego dnia. Ambicją firmy jest kształtowanie lepszego świata dla swoich klientów, pracowników, szerszych społeczności i akcjonariuszy, poprzez nieustanne skupianie się na ułatwianiu życia.

aktualizacja: 2022-12-12 07:52:21

Rozwiązania push-fit John Guest firmy RWC są obecnie powszechnie stosowane na całym świecie, rewolucjonizując wiele branż, w tym hydraulikę i ogrzewanie. Dziś dobrze znana nazwa JG Speedfit, związana z koncepcją tworzywowych złączy push-fit i częścią rodziny marek RWC, znalazła się w centrum szybkiej transformacji branży hydraulicznej i grzewczej w ciągu ostatnich kilku dekad, ponieważ instalacje stały się ogólnie bardziej wydajne, niezawodne i bezpieczne. Oprócz szerokiej gamy tworzywowych złączek push-fit, złączy gwintowanych, zaworów serwisowych i zwrotnych firmy JG Speedfit, rodzina marek RWC obejmuje również SharkBite - mosiężne rozwiązania push-fit, którym hydraulicy na całym świecie zaufali i na których polegają.

Nowością w ofercie instalacji ogrzewania podłogowego są maty renowacyjne JG LowFit. Maty te są przeznaczone do domów i mieszkań. Idealnie nadaje się do projektów modernizacyjnych, w których chcemy zainstalować ogrzewanie podłogowe, a mamy mało miejsca na wykonanie wylewki, co pozwala na mniej nachalny proces instalacji, a jednocześnie jest kolejną alternatywą dla nowych projektów budowlanych, dla których mamy również nasze istniejące systemy UFH jako standardowy wybór.

Obecnie niskoemisyjne systemy grzewcze zaczynają zastępować tradycyjne kotły i w nadchodzących latach, sprzedawcy muszą być przygotowani na obsługę szeregu zapytań od instalatorów, którzy po raz pierwszy mogą montować ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe jest dużą szansą sprzedaży dla handlowców, a rynek będzie znacznie wzrastać, ponieważ przejście na ekologiczne ogrzewanie nabiera tempa, a kupcy mają teraz dostęp do szerokiej gamy produktów do ogrzewania niskotemperaturowego.

Aby zdecydować, który system ogrzewania płaszczyznowego jest najlepszy dla danego projektu, jedną z kluczowych kwestii jest sposób, w jaki podłoga została zbudowana. Czy jest to nowy projekt budowlany lub modernizacyjny? Jakie jest źródło ciepła?

Marka RWC JG Underfloor zapewnia wsparcie techniczne zarówno dla handlowców, jak i instalatorów. Pomoc ta jest dostępna u naszego zespołu krajowych inżynierów technicznych, którzy są gotowi doradzić w zakresie najlepszych praktyk, zapewniając instalatorom wiedzę wymaganą do każdego zadania.

Maty renowacyjne JG LowFit
Maty renowacyjne JG LowFit

Innowacje napędzające ofertę ogrzewania podłogowego

Dlatego wprowadziliśmy nowe, niskoprofilowe rozwiązanie ogrzewania podłogowego, które uzupełnia naszą dotychczasową ofertę JG. RWC JG LowFit został zaprojektowany tak, aby utrzymać całkowitą wysokość podłogi do absolutnego minimum bez uszczerbku dla mocy cieplnej. Działa zarówno przy nowych projektach budowlanych, jak i modernizacyjnych i tylko nieznacznie zwiększa wysokość podłogi. Panele mocujące rury występują w zakresie od 16 do 20 mm grubości, a po zainstalowaniu całkowita wysokość wynosi od 19 do 23 mm.

Seria JG LowFit oferuje instalatorom wygodne i dyskretne rozwiązanie ogrzewania podłogowego do pracy z alternatywnymi technologiami grzewczymi, takimi jak pompy ciepła, bez uszczerbku dla wydajności. Panele z folii i siatki zostały specjalnie zaprojektowane do umieszczenia na istniejących drewnianych podłogach lub tradycyjnych, co oznacza, że instalatorzy unikają konieczności poświęcania czasu na modernizację podłogi budynku i dodawanie niepotrzebnych kosztów do projektu.

Jak JG LowFit do ogrzewania podłogowego przynosi korzyści instalatorom

Oprócz łatwych w montażu paneli podłogowych, nasza 12-milimetrowa rura barierowa z polibutylenu JG LowFit Layflat oferuje dużą elastyczność podczas układania i zawiera wewnętrzną barierę, która zapobiega przedostawaniu się cząsteczek tlenu, zmniejszając korozję na metalowych częściach systemu. Wyposażone w połączenia push-fit JG Speedfit, nasze nowe maty JG LowFit są szybkie i proste w instalacji i w przeciwieństwie do niektórych innych na rynku, nie wymagają montażu dodatkowych reduktorów z połączeń 15 lub 16 mm. Przyspiesza to czas instalacji i zmniejsza przeciążenie złączy i rur wokół maty.

Aby uzyskać więcej informacji na temat asortymentu JG Underfloor firmy RWC, w tym JG LowFit, a także wsparcia, które oferujemy sprzedawcom z poradami dotyczącymi instalacji, odwiedź stronę https://www.johnguest.com/speedfit/products/underfloor-heating/.


Reliance Worldwide Distribution (Europe) Ltd Oddział Polska
ul. Starołęcka 7, 61-361 Poznań
tel. +48 61 87 80 408, e-mail: info.pl@rwc.com,
www.rwc.com, www.johnguest.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania