Gdzie powinnyśmy się zgłosić w sprawie wycięcia drzew z naszej działki budowlanej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Gdzie powinnyśmy się zgłosić w sprawie wycięcia drzew z naszej działki budowlanej?

Kupiliśmy działkę budowlaną, na której licznie rosną drzewa i krzewy. Chcemy większość z nich usunąć. Do jakiego urzędu mamy się zgłosić, aby dostać na to pozwolenie i czy poniesiemy z tego tytułu jakieś opłaty?

aktualizacja: 2009-03-25 11:14:09

Odpowiedź eksperta: Przede wszystkim proszę sprawdzić, czy grunt nie jest opisany w rejestrze gruntów jako las. W takim wypadku niezbędne będzie wystąpienie do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych o wyłączenie z produkcji leśnej obszaru zajętego pod budowę domu i wszystkie urządzenia, ogrodzenie, miejsca parkingowe, ciągi komunikacyjne itp. Do takiego wniosku musi być załączony wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu (lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu), opis taksacyjny lasu i plan wyłączenia z opisanymi budynkami, budowlami i urządzeniami. Po uzyskaniu takiego wyłączenia lub o ile działka nie jest lasem, niezbędne będzie zezwolenie burmistrza lub wójta na wycięcie drzew, również we wskazanym zakresie.

 

Osoba fizyczna, która uzyska zezwolenie na usunięcie drzew na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie ponosi opłat, podobnie jest w przypadku drzew, na usunięcie których nie jest wymagane zezwolenie (młodszych niż 5-letnie, owocowych), drzew posadzonych lub wyrosłych po zakwalifikowaniu nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele budowlane.

Redakcja BD
fot. Ciril (forum.budujemydom.pl)

Dodaj komentarz

time image
time image
Ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby doprowadzić media do działki?
Ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby doprowadzić media do działki?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!