Jak zobaczyć swój dom na Mapach Google?

Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak zobaczyć swój dom na Mapach Google?

Mapy Google od lat cieszą się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, pomagają bowiem nie tylko dotrzeć do celu, ale także zobaczyć wiele ciekawych miejsc bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zobaczyć swój dom w Mapach Google, jesteś w odpowiednim miejscu. W kolejnych akapitach artykułu znajdziesz także kilka informacji o innych możliwościach tego serwisu.

aktualizacja: 2023-03-17 13:16:20
Czego dowiesz się z artykułu?
 • Jak zobaczyć swój dom w Mapach Google?
 • Jak zobaczyć swój dom na Street View?
 • Jakie są inne możliwości Map Google?

Jak zobaczyć swój dom w Mapach Google?

Serwis Mapy Google ma wiele zalet. Przede wszystkim jego obsługa nie jest trudna. Jeśli chcesz zobaczyć swój dom w serwisie Mapy Google w formie obrazu z satelity, oto krótka instrukcja krok po kroku:

 1. Otwórz Mapy Google.
 2. Wprowadź z klawiatury swój adres w polu wyszukiwania i wybierz go z listy, która się pojawi.
 3. Gdy Mapy Google znajdą adres, kliknij kwadrat znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu. Jest on podpisany jako Warstwy. Widok zostanie przełączony na tryb Satelita.
 4. Możesz poruszać się po mapie w zależności od potrzeb. Wystarczy, że przytrzymasz lewy przycisk myszy. Istnieje także możliwość przybliżenia lub oddalenia obrazu. Aby to zrobić, operuj kółkiem myszki lub klikaj ikonki plusa i minusa, które znajdują się w prawym dolnym rogu ekranu.

Swój dom możesz oglądać także z perspektywy ulicy. W tym celu trzeba wykorzystać Street View. Jak to zrobić? Instrukcję znajdziesz w kolejnych akapitach.

Interfejs usługi Google Maps

Jak zobaczyć swój dom na Street View?

Możliwość oglądania domu z perspektywy ulicy spodoba się szczególnie osobom, które z jakichś powodów nie mogą zrobić tego osobiście. Także w tym przypadku nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, jest to bowiem bardzo proste. Oto prosta instrukcja krok po kroku:

 1. Wejdź w Mapy Google.
 2. Wpisz adres domu lub mieszkania w wyszukiwarkę i wybierz go z listy, która się pojawi.
 3. Gdy serwis Mapy Google wyszuka już adres, kliknij pomarańczowego ludzika znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu i za pomocą myszki, metodą "przeciągnij i upuść" ustaw go w miejscu, które chcesz obejrzeć.
 4. Używając lewego przycisku myszy, możesz obracać widok na różne strony. Jeśli chcesz poruszać się w przód lub w tył klikaj strzałki pojawiające się na drodze, lub klawisze W i S. Klikając W, będziesz poruszać się do przodu, a S do tyłu.

Niestety nie zawsze jest możliwe zobaczenie swojego domu z perspektywy ulicy. Dzieje się tak wówczas, gdy miejsce nie zostało sfotografowane. W tym przypadku pozostaje opisany już obraz z satelity.

Interfejs usługi Street View

Inne możliwości Map Google

Opcja oglądania budynków i przemieszczania się po mapie to jedna z najpopularniejszych możliwości Mapy Google. Każdy wie także, iż dzięki nim można dotrzeć do celu, wybierając różne opcje nawigacji.

Samochód Google Street View
Samochód Google Street View rejestrujący obrazy z ulic. (fot. Pixabay)

Warto wspomnieć, że Mapy Google oferują także inne możliwości. Jedną z takich funkcji jest udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym. Ta opcja może przydać się na przykład wówczas, gdy umówisz się z kimś na spotkanie i chcesz przekazać mu, kiedy będziesz na miejscu.

Nie każdy wie, że Mapy Google umożliwiają także planowanie podróży publicznymi środkami transportu. Wystarczy wpisać adres docelowy i kliknąć ikonkę publicznego środka transportu.

Opracowanie: Sebastian Malinowski

Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!