Duża wanna z małym zasobnikiem c.w.u.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Duża wanna z małym zasobnikiem c.w.u.

Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny - mówią Asia i Arek, Członkowie Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 150 m2; łazienka 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do szamba (oczekiwanie na kanalizację); zasobnik c.w.u. 10 l; dwoje użytkowników.

 

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; dwuosobowa, narożna, 145 × 145 cm, producent Victory Spa; akrylowa z obudową; dysze: wodne 12 szt., powietrzne 12 szt.; sterowanie elektroniczne; dezynfekcja ręczna; system osuszania ręczny; bez podgrzewania wody; akcesoria dodatkowe: zagłówki, półka.

 

Decyzja: wannę z hydromasażem zamontowaliśmy podczas wykańczania domu. Zdecydowaliśmy się na jej zakup z kilku powodów – dla przyjemności i zrelaksowania się po pracy, ale także ze względów zdrowotnych, na przykład rozluźnienia i rozmasowania mięśni po ćwiczeniach. Aby masaż był różnorodny wybraliśmy wannę z funkcją masażu wodnego i powietrznego. Z obu jego rodzajów jesteśmy bardzo zadowoleni.

Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniu Wanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniu Wanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnie Elektroniczny sterownik
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnie Elektroniczny sterownik

Rady i przestrogi:

 • Po 8 latach użytkowania wanny z hydromasażem zdecydowanie uważamy, że powinna być w każdym domu, nawet jeśli na co dzień korzysta się ze zwykłego prysznica. Po prostu są dni, kiedy kąpiel w takiej wannie przywraca do życia.

   

 • Nigdy nie mieliśmy żadnej awarii, ani potrzeby wzywania serwisu, choć wanny nie montował fachowiec z punktu sprzedaży. Wybraliśmy ją z katalogu u przedstawiciela, zajmującego się sprzedażą wyposażenia łazienek, ale zainstalowała ją firma, która wykańczała dom. Mimo to otrzymaliśmy trzyletnią gwarancję.

   

 • Radzimy wybrać lepiej wyposażony model wanny niż nasza. Z wannami jest odwrotnie niż z dodatkowymi funkcjami w piekarnikach czy pralkach, z których prawie nigdy się nie korzysta. Warto mieć w wannie funkcję automatycznej dezynfekcji i osuszania.

   

 • Główna zaleta naszej wanny to to, że jest dostatecznie duża dla dwóch osób. Zawsze kąpiemy się w niej razem, najczęściej 1–2 razy w tygodniu. Wanna jest pojemna (350 l), dlatego staramy się oszczędzać wodę, ponieważ ścieki jeszcze odprowadzamy do szamba. Na szczęście, w okolicy już rozpoczęto budowę sieci kanalizacyjnej, a wywóz ścieków z szamba nie jest u nas tak drogi, jak w innych regionach Polski. Za wywóz 10 m3 ścieków płacimy 110 zł, co rocznie daje kwotę 1100 zł.

   

 • Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny. Podczas napełniania wanny wodą, strumień musi być ograniczony, by gazowy kocioł zdążał ją ogrzać. Przydałaby się więc funkcja podgrzewania wody w wannie, ale w 2004 r. nie wiedzieliśmy jeszcze, że jest możliwy taki wariant.

Koszty: wanna bez montażu 7500 zł.; cena montażu w cenie wykańczania domu.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

06 Gru 2014, 10:07

Cytat jaka jest cena takiej wanny W chwili zakupu dokładnie taka jak napisano.Czytać, czytać - nie tylko oglądać obrazki.

time image

Gość gogola

06 Gru 2014, 04:47

jaka jest cena takiej wanny

time image

10 Cze 2014, 18:49

Cytat W naszej firmie zasobnik na CWU do pompy ciepła jest dobierany indywidualnie.Brane pod uwagę są różne parametry. Podstawowy to ilość mieszkańców którzy będą korzystać z CWU tj.30-35 litrów/dobę.Ilość kobiet zamieszkujący, ...

time image

Gość Fabryka Pomp

10 Cze 2014, 17:04

W naszej firmie zasobnik na CWU do pompy ciepła jest dobierany indywidualnie.Brane pod uwagę są różne parametry. Podstawowy to ilość mieszkańców którzy będą korzystać z CWU tj.30-35 litrów/dobę.Ilość kobiet zamieszkujący, które zużywają wody więcej od mężczyzn.Pojemność ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny