Niedoskonała wanna z hydromasażem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-07-24 10:27:13
Niedoskonała wanna z hydromasażem

Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji - mówią Barbara i Zdzisław, Czytelnicy Budujemy Dom

Parametry: dom 170 m2; łazienka 8 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do kanalizacji; przepływowe podgrzewanie c.w.u.; dwoje użytkowników.

 

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym; jednoosobowa, 160 × 85 × 50 cm, producent Koło; akryl; dysze: 4 na plecy, 2 w nogach, 2 × 3 boczne; sterowanie manualne; dezynfekcja ręczna.

 

Decyzja: wykańczając dom, w łazience zamontowaliśmy zwykłą wannę. Było to związane z cięciem kosztów pod koniec budowy. Z biegiem czasu brakowało nam jednak możliwości masowania wodą podczas kąpieli. Jak korzystnie takie masaże wpływają na zdrowie, wielokrotnie przekonaliśmy się podczas pobytów w sanatoriach.

 

Po czterech latach od przeprowadzki zdecydowaliśmy się zamienić wannę na model z hydromasażem. Nie chcieliśmy jednak demolować i przebudowywać nowej jeszcze łazienki, dlatego celowo wybraliśmy urządzenie tego samego producenta, tej samej wielkości co poprzednia, tylko z funkcją masażu wodnego. Chodziło nam o wyjęcie starej wanny i wstawienie nowej w to samo miejsce i w istniejącą obudowę z kafelków. Udało się to zrobić bez kłopotliwego remontu. Instalował ją elektryk z uprawnieniami.

Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wanna W obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjny Dysze znajdują się tylko na ścianach wanny
Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wanna W obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjny Dysze znajdują się tylko na ścianach wanny

Rady i przestrogi:

 • Wanna ma sterowanie manualne
  Wanna ma sterowanie manualne
  Wannę kupiliśmy spontanicznie, w hipermarkecie budowlanym, ale obecnie udalibyśmy się do specjalistycznego salonu, by obejrzeć więcej modeli i wariantów wyposażenia.

   

  Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji. Brakuje automatycznej dezynfekcji i osuszania, podgrzewania wody, chromoterapii (leczenia światłem), poręczy ułatwiającej wychodzenie z wody.

   

 • Barbara: u córki korzystałam z wanny wyposażonej w większą ilość dysz oraz masaż powietrzny, w lecznicze oświetlenie i siedzisko. Odczułam znaczną różnicę jakości między jej wanną i moją. Decyzja o zakupie wanny z hydromasażem nie może być szybka i nieprzemyślana! Odpowiada mi wielkość mojej wanny, cicha praca pompy oraz rodzaj masażu pleców. Brakuje jednak dysz w dnie.

   

  Mamy dobrej jakości wodę z wodociągu, która nie zakamienia dysz. Raz w miesiącu dezynfekuję wannę ręcznie. Terapię wodną i aromaterapię stosuję nieregularnie, raz w miesiącu, potem kilka razy w tygodniu, a jeśli jestem zajęta pracą – raz na dwa miesiące. Jednak polecam tego rodzaju urządzenia, ponieważ bardzo relaksują. Korzystam tylko z ciepłych kąpieli, więc odczuwam brak funkcji podgrzewania wody. Przed hydromasażem biorę prysznic w kabinie.

   

 • Zdzisław: nie mamy zasobnika na c.w.u. przy kotle gazowym i wodę grzejemy przepływowo. Nabieranie wody jest kłopotliwe, ponieważ, płynąc większym strumieniem, ma za niską temperaturę. Napełniamy więc wannę wolniutko, a woda stygnie.

Koszty: wanna z hydromasażem wodnym 2200 zł.; montaż 300 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny