Wanna z hydromasażem - przemyślany zakup

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-07-24 10:22:24
Wanna z hydromasażem - przemyślany zakup

Wannę z hydromasażem zamontowaliśmy dlatego, żeby nie żałować po przeprowadzce do nowego domu, że hydromasażu brakuje - mówią Aneta i Sławek, Członkowie Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 270 m2; łazienka i aneks z sauną 27 m2; wentylacja grawitacyjna; zasobnik c.w.u. 250 l; woda ze studni z odprowadzeniem do kanalizacji; 4 użytkowników.

 

Parametry urządzeń z hydromasażem: wanna akrylowa, narożna z hydromasażem wodnym i powietrznym, producent Victory Spa, dwuosobowa, wymiary 155 × 155 × 45 cm; pojemność 380 l; 4 duże dysze boczne; 2 duże dysze wirujące na stopy, 4 małe dysze wirujące na plecy; powietrzne dysze denne; elektroniczne sterowanie; chromoterapia; automatyczna dezynfekcja; przepływowy ogrzewacz wody; osuszanie powietrzem z orurowania; regulacja natężenia masażu wodnego; pilot zdalnego sterowania.

 

Decyzja: wannę z hydromasażem zamontowaliśmy dlatego, żeby nie żałować po przeprowadzce do nowego domu, że hydromasażu brakuje. W łazience na poddaszu zdecydowaliśmy się na trzy urządzenia: saunę, kabinę bez hydromasażu i wannę z hydromasażem.

Narożna wanna z hydromasażem ma dekoracyjne okno na froncie obudowy
Narożna wanna z hydromasażem ma dekoracyjne okno na froncie obudowy

Rady i przestrogi:

 • Ze względu na wannę i podlewanie ogrodu wykopaliśmy studnię głębinową, a wodę uzdatniamy filtrami i zmiękczaczem. Zasilanie wanny wynosi 230 V, bo za późno zorientowaliśmy się, że przydałaby się siła. Koszty użytkowania wanny są najniższe latem, bo mamy kolektory słoneczne.

   

 • Przez 5 lat tylko raz elektroniczne sterowanie zawiesiło się. Wanna się nie włączała. Z hydromasażu nie korzystamy często, ale jesteśmy zadowoleni, że go posiadamy. Aneta: w tygodniu korzystam tylko z prysznica (ze słuchawką i deszczownicą), a z wanny z hydromasażem raz na dwa tygodnie. Sławek: po treningu lubię skorzystać z sauny (fińskiej), a po niej rozluźnić mięśnie w wannie z hydromasażem. Przed pójściem do sauny biorę prysznic, a na końcu masaż w wannie. Super relaks.

   

 • Wannę kupiliśmy w renomowanym salonie wyposażenia łazienek. Zależało nam na ładnym wyglądzie, a jeszcze bardziej na wysokiej jakości urządzenia, żeby służyło długo bez napraw. Spodobał się nam model z wystawy sklepowej. W salonie sprawdziliśmy, czy jest wygodna, jakie ma sterowanie i gdzie się znajduje itp. Kupiliśmy większy model, ale w praktyce okazuje się, że do wzrostu Anety, a szczególnie dla dzieci, wygodniejsza byłaby jednak wanna 145 x 145 x 48 cm albo chociaż antypoślizgowe dno.

   

 • Warto mieć funkcję osuszania rur i dysz. Nie mamy problemu z grzybem w zakamarkach, ponieważ po każdym użyciu wanny przewody starannie osuszamy.

   

 • Ważna jest też dezynfekcja. Woleliśmy automatyczną. Do dezynfekcji, którą przeprowadzamy raz na 5 tygodni, używamy tylko środków producenta. Patrzyliśmy na moc pompy (1110 W), by móc korzystać z regulacji natężenia masażu. Jak na tę moc nie pracuje głośno. Rzadko używamy natomiast funkcji podgrzewania wody, bo kąpiele nie trwają dłużej niż 20 minut. Oświetlenie wanny lampkami LED uatrakcyjnia kąpiel naszym synkom. Mankamentem wanny jest brak kranu.

Koszty: wanna z hydromasażem, z obudową, bez robocizny – 12 000 zł.

Wanna wyposażona jest w dysze wodne i powietrzne oraz w zagłówki Prysznic bez hydromasażu, z deszczownicą i słuchawką, jest trzecim, po wannie i saunie, urządzeniem w domowym spa
Wanna wyposażona jest w dysze wodne i powietrzne oraz w zagłówki Prysznic bez hydromasażu, z deszczownicą i słuchawką, jest trzecim, po wannie i saunie, urządzeniem w domowym spa

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny