Czy można zastąpić elastyczne wężyki doprowadzające wodę, np. do baterii sztorcowej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy można zastąpić elastyczne wężyki doprowadzające wodę, np. do baterii sztorcowej?

Czy można jakoś zastąpić elastyczne wężyki doprowadzające wodę, np. do baterii sztorcowej? Uszkodzenie takiego wężyka było przyczyną zalania.

aktualizacja: 2022-02-23 08:54:28

Odpowiedź eksperta: Elastyczne wężyki gumowe w oplocie stalowym są, głównie ze względu na łatwość montażu, najbardziej popularnym, lecz nie jedynym rozwiązaniem.

Zamiast nich do przyłączenia baterii czy spłuczki można użyć, np. rurek o niewielkiej średnicy (ok. 10 mm) wykonanych z miękkiej, niklowanej miedzi. Rurki te są na tyle elastyczne, że bez trudu można je formować w łuki, na ich końcach montuje się zaś złączki skręcane z pierścieniem zaciskowym.

Niekiedy, np. bateria jest od razu wyposażona w zestaw przyłączeniowy ze sztywnymi metalowymi rurkami. Może to wynikać także ze względów estetycznych - syfon i rurki mogą być przeznaczone do pozostawienia bez osłony.

Rezygnując z elastycznych wężyków na rzecz rurek, warto pamiętać o takim wyprowadzeniu rur wodociągowych ze ściany, by podłączenie nie było zbyt długie i nie trzeba było wykonywać ostrych załamań.

Redakcja BD
Na zdjęciu otwierającym: Przyłączenie baterii umywalkowej za pomocą rurek, a nie wężyków, jest bardzo dobre i trwałe, jednak bardziej kłopotliwe (fot. J. Antkiewicz)

Zdaniem naszych Czytelników

27 Jan 2014, 09:28

Cytat Witam. Proszę o pomoc. Wynajmuje mieszkanie w którym bateria umywalkowa połączona była z odpływem za pomocą miedzianych rurek przylaczeniowych. Niestety w wyniku oberwania się umywalki rurki uległy uszkodzeniu zgnieceniu. Probowalem ...

Gość kris

27 Jan 2014, 00:43

Witam. Proszę o pomoc. Wynajmuje mieszkanie w którym bateria umywalkowa połączona była z odpływem za pomocą miedzianych rurek przylaczeniowych. Niestety w wyniku oberwania się umywalki rurki uległy uszkodzeniu zgnieceniu. Probowalem zdemontować je, wykręcić aby w ich miejsce zamontować ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image