Łazienka dla dzieci - pomysł na wannę w obniżeniu podłogi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Łazienka dla dzieci - pomysł na wannę w obniżeniu podłogi

Pomysł z wanną w obniżeniu podłogi udał się w stu procentach. Uskok sprawia, że łatwiej się do wanny wchodzi i z niej wychodzi. Woda rozchlapywana przez dzieci nie rozpływa się po łazience. A jest jej naprawdę dużo... - mówi Hanka, Czytelniczka Budujemy Dom, jej dzieci użytkują własną łazienkę drugi rok.

Parametry domu: powierzchnia 340 m2; na parterze - łazienka ogólna z prysznicem, o pow. 3,5 m2 oraz rodziców z wanną i prysznicem, pow. 10,5 m2; na poddaszu - dla dwojga dzieci, 8,9 m2. Woda z wodociągu (bez domowego zmiękczania), odprowadzana do szamba. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem obrotowym, bez GWC.

Łazienka dla dzieci:

 • Ogrzewanie - wodne podłogowe i grzejnik na ścianie (bez grzałki elektrycznej)
 • Wykończenie posadzki i ścian - płyty ceramiczne. 
 • Armatura sanitarna - dwie ceramiczne umywalki, owalne; podwieszany sedes, podtynkowy; wanna okrągła o średnicy 140 cm, z akrylu; szklana kabina prysznicowa z brodzikiem akrylowym, półokrągła, przyścienna, o wym. 100 x 100 cm. 
 • Baterie - 2 szt., chromowane przy umywalkach; chromowana przy wannie; panel prysznicowy bez deszczownicy, z termostatem. 
 • Meble i akcesoria - bez szafek, blat z umywalkami wykończony płytkami ceramicznymi. 
 • Oświetlenie - LED-owe.
Łazienka dla dzieci ma ciepłą i wesołą kolorystykę
Łazienka dla dzieci ma ciepłą i wesołą kolorystykę

Decyzja: łazienka dzieci znajduje się nad kuchnią i spiżarnią. Strop między kondygnacjami celowo ma uskok o wysokości 25 cm (nad spiżarnią), dzięki czemu w łazience nie ma straty powierzchni użytkowej pod skośnym stropodachem. Obniżenie w podłodze jest na tyle szerokie, że mogliśmy w nim zamontować okrągłą wannę. Ten pomysł podjął projektant z przyfabrycznego salonu polskiego producenta płytek ceramicznych.

Zadaliśmy sobie trud pokonania 100 km, żeby "u źródła" zaprojektować domowe łazienki i na miejscu kupić materiały do wykończenia ścian i posadzek. Przy tak dużym zakupie, 3 projekty wykonano za darmo. To mąż, widząc w salonie liczne przykładowe wizualizacje wykończeń z ceramiki, wybrał płytki w białej i pomarańczowej kolorystyce. W łazience dzieci, z małym oknem, stwarzają ciepłą i wesołą atmosferę. Dopiero w firmowym salonie, na podstawie wizualizacji, mogliśmy pełniej ocenić efekt wykończenia ścian i posadzki. Na mniejszych próbkach zupełnie go nie widać.

Sanitariaty i ich osprzęt kupiliśmy w sklepie internetowym, co dało duże oszczędności, w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Tym większe, że wybraliśmy markowe wyroby. Do tego sklepu również pojechaliśmy osobiście, żeby nie kupować kota w worku. Sprzedawca był doskonały - cierpliwie wyjmował wybrane przez nas produkty z kartonów i pokazywał zamienniki. Doradził wiele szczegółów.

Dwie owalne umywalki osadzono w murowanym blacie na wys. 70 cm
Dwie owalne umywalki osadzono w murowanym blacie na wys. 70 cm
Podwieszany sedes znajduje się naprzeciwko umywalek
Podwieszany sedes znajduje się naprzeciwko umywalek

Łazienka dla dzieci - rady i przestrogi:

Polecamy projektowanie łazienek z architektem. Wykonanie projektów trzech różnych łazienek zajęło dwie godziny, a łazienki są funkcjonalne i ładne.

Pomysł z wanną w obniżeniu podłogi udał się w stu procentach. Uskok sprawia, że łatwiej się do wanny wchodzi i z niej wychodzi. Woda rozchlapywana przez dzieci nie rozpływa się po łazience. A jest jej naprawdę dużo, bo kiedy od czasu do czasu urządzamy sobie w niej rodzinne kąpiele, dzieci szaleją jak w basenie.

Kąpiel sprawia wszystkim przyjemność, ale jest po niej dużo sprzątania. Dlatego na co dzień dzieci używają prysznica.

Okrągłą akrylową wannę dopasowano do przestrzeni w obniżonej części posadzki i obudowano mozaiką ceramiczną, identyczną jak na blacie z umywalkami
Okrągłą akrylową wannę dopasowano do przestrzeni w obniżonej części posadzki i obudowano mozaiką ceramiczną, identyczną jak na blacie z umywalkami

Koszty łazienki dla dzieci:

 • Materiały z robocizną 16 000 zł, w tym:
  - wanna 3700 zł,
  - kabina prysznicowa 2900 zł,
  - umywalki 2 x 500 zł. 
 • Ułożenie płytek i mozaiki 5000 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

17 Lut 2016, 12:18

Myślę że warto tak łazienkę zrobić. Wygląda wspaniale.

time image

Gość Zdzich

15 Lut 2016, 18:14

Fajne, ładne ale czy warto inwestować na trzy cztery lata? No chyba, że się komuś przelewa.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje